قدردانی هنرمندان فلسطینی از بنكسی

قدردانی هنرمندان فلسطینی از بنكسی

عكسهایی از 20 اثر هنری «بنكسی» در فلسطین در مركز شهر «بیت لحم» برای قدردانی از كمك های این هنرمند در رونق بخشیدن به گردشگری این شهر، به معرض نمایش گذاشته شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، عکاسان فلسطینی در چارچوب نمایشگاهی غیرمنتظره تصاویری از آثار هنری «بنکسی» هنرمند ناشناش و پرآوازه بریتانیایی را در میدان المهد شهر بیت لحم به نمایش گذاشتند.
همزمان با این رویداد هنرمندانی در غزه نیز با بهره گیری از تخته های چوب عبارت "بنکسی متشکریم" را روی ساحل به نمایش گذاشتند. چهار اثر هنری «بنکسی» در غزه قرار دارد.
روز پنجشنبه، «یمن العابد» از برگزار کنندگان این نمایشگاه عکس در یک پیام ویدیویی به بنکسی اعلام نمود: « بنکسی همیشه ما را غافلگیر می کند و امروز من می خواستم او را غافلگیر کنم.»
برگزارکننده این نمایشگاه بیان کرد: « هدف از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن قدردانی ما از حمایت های وی بوده است.»
ماه گذشته، «بنکسی» سه تابلو نقاشی را به قیمت ۲.۲ میلیون پوند در حراجی به فروش رساند و سود حاصل از آنرا به بیمارستانی در بیت لحم اختصاص داد.
یک راننده تاکسی که از نمایشگاه عکس آثار بنکسی بازدید کرده بود معتقد می باشد حضور آثار بنکسی به رونق گردشگری در بیت لحم کمک کرده است.
حدود ۳۰۰ نفر از نمایشگاه بازدید نمودند. با وجود شیوع ویروس کرونا و نبود گردشگران، حدودا همه بازدیدکنندگان این نمایشگاه از مردم شهر بودند.
به هر یک از بازدیدکنندگان هنگام ورود به نمایشگاه ماسکی که تصویری از یکی آز آثار بنکسی بر روی آن چاپ شده بود، ارائه شد.
بگفته «العباد» در طول بحران ویروس کرونا آمار گردشگران بیت لحم بسیار کاهش یافته است.
برگزارکننده این نمایشگاه بیان کرد: «این شهر متکی به گردشگریست. با تعطیل شدن هتل ها، فروشگاه های سوغاتی، خیلی از رستوران ها، کمپانی های مسافرتی، افراد بسیاری حالا شغل خودرا از دست داده اند. ما منتظر بازگشت گردشگران هستیم.»
از اولین باری که یکی از آثار بنکسی در فلسطین دیده شده است، پانزده سال قبل است و بنکسی به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری این شهر تبدیل گشته است.
«بنکسی» هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تابحال بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت های چشم گیر فروخته شده است.1399/06/01
14:02:20
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: آواز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو