فروش تابلو جكسون پولاك به نفع هنرمندان زن و رنگین پوست

فروش تابلو جكسون پولاك به نفع هنرمندان زن و رنگین پوست

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مسئولان یك موزه در نیویورك تنها تابلو نقاشی «جكسون پولاك» این موزه را برای تأمین بودجه لازم جهت خریداری آثار هنرمندان زن و رنگین پوست به فروش می رسانند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، موزه هنر «اِوِرسان» در نیویورک یکی از موسسه هایی است که یک اثر مهم را در ازای خرید آثار بیشتری از هنرمندان رنگین پوست و زن به فروش می رساند.
بدین سان یکی از اولین تابلوهای نقاشی «جکسون پولاک» با عنوان «ترکیب قرمز»(۱۹۶۴) با قیمت تقریبی ۱۲ الی ۱۸ میلیون دلار در حراجی کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و طبق اعلام این موزه سود حاصل از فروش این اثر صرف خرید آثار هنرمندان رنگین پوست و همینطور آثار هنرمندان زن خواهد شد.
ازاین رو تابلو نقاشی «ترکیب قرمز» یکی از اولین تابلوهای نقاشی «جکسون پولاک» نقاش مشهور آمریکایی که تکنیک به اصطلاح «قطره ای» این هنرمند در آن به معرض نمایش گذاشته شده است، بعنوان یکی از مهم ترین آثار حاضر در حراجی ماه اکتبر «کریستیز» به مزایده گذاشته خواهد شد.
تابلو نقاشی «شماره ۱۹» متعلق به سال ۱۹۴۸ گرانترین اثر «پولاک» نقاش مشهور آمریکایی و از پیشگامان جنبش هیجان نمایی انتزاعی است که در سال ۲۰۱۳ در حراجی کریستیز به قیمت ۵۸.۴ میلیون دلار به فروش رسید.
تابحال بیشتر از هشت اثر از این هنرمند با قیمت های بالای ۲۰ میلیون دلار در حراجی ها به فروش رفته است.
موزه «اورسان» نیویورک که با تمرکز بر هنر آمریکایی بنا شده است، تنها موزه ای نیست که با هدف اضافه کردن آثار بیشتری از هنرمندان رنگین پوست به مجموعه خود، مبادرت به فروش یک اثر مشهور کرده است.
سال قبل موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو یکی از تابلوهای «مارک روتکو» را به قیمت ۵۰ میلیون دلار با همین هدف به فروش رساند.
در سال ۲۰۱۸ هم موزه هنر بالتیمور، هفت اثر از هنرمندان مرد سفیدپوست را برای تأمین بودجه لازم جهت خرید آثار هنرمندان زن و رنگین پوست به فروش رساند.
منبع:

1399/06/15
23:44:02
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: نمایش , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴