در قالب پروژه امواج نوی ایران ؛

آثار آهنگسازان معاصر ایرانی در یك آلبوم منتشر می شود

آثار آهنگسازان معاصر ایرانی در یك آلبوم منتشر می شود

برخی از آثار آهنگسازان معاصر ایرانی در چارچوب تك نوازی ساز فلوت در چارچوب آلبوم اول پروژه امواج نوی ایران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، پروژه «امواج نوی ایران» شامل ۵۰ اثر برای ساز فلوت، نوشته شده توسط آهنگسازان ایرانی که در شکل گیری صورت «موسیقی نو» در ایران نقش به سزایی داشتند به زودی روانه بازار موسیقی در ایران و خارج از کشور خواهد شد.
آثار این مجموعه که اغلب به سفارش نشر «پتریکور» ساخته شده اند، تا امروز در شهرهای مختلف آمریکا همچون نیویورک، دورهام و سالت لیک سیتی و در فستیوال های مختلفی در ایران و آمریکا اجرا شده اند.
آثار این مجموعه تابحال در ایران در فستیوال موسیقی معاصر تهران ۲۰۱۹، نشست های الف، ورکشاپ های نوازندگی فلوت معاصر در دانشگاه های تهران و هنر و در شهرهای شیراز، رشت، و ساری هم روی صحنه رفته است.
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته علیرضا مشایخی، نادر مشایخی، رضا والی، پیمان یزدانیان، علی گرجی، مهدی خیامی، روزبه رفیعی، امین شریفی، نیما عطرکار روشن، امیر اسلامی، فرناز مدرسی فر، رضا نکیسا، سعید علیجانی، آنکیدو دارش، آروین صداقت کیش، مرتضی شیرکوهی، علی رادمان، اشکان خمسه پور، امیر پورخلجی، گلفام خیام، ارسلان عابدیان، سینا فلاح زاده، و کاوه میرحسینی آهنگسازان سری اول پروژه «امواج نوی ایران» را می سازند.
در توضیحات تکمیلی این پروژه آمده است:
«رویکرد آنتولوژی گونه، اجراهای گوناگون و نشر آلبوم، تنوع بی نظیر سلایق آهنگسازان مقیم ایران و خارج از ایران، حجم پروژه (۳۰۰ دقیقه در چهار سی دی)، همکاری بینارشته ای با هنرمندان تئاتر، حرکات بدن و هنرهای تجسمی و مهم تر از همه تمرکز بر سولوی انواع فلوت (و در مواردی همراه با پارت های الکترونیک) همچون خاصیت های این پروژه به حساب می آیند.
نکته مهم دیگر سفارش آهنگسازی آثاری بیشتر برای این مجموعه است. اغلب قطعات این پروژه مشخصاً برای کلاریز کشاورز نوازنده این مجموعه نوشته شده اند. به همین دلیل نشر «پتریکور» تا چند روز آینده سری اول مجموعه «امواج نوی ایران» را روانه بازار موسیقی می کند و به زودی درباره سری دوم این مجموعه اطلاعات تکمیلی را به مخاطبان عرضه خواهد کرد.»

1399/06/24
13:38:28
5.0 / 5
1354
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱