در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد:

روایت یك نقاش از مقاومت

روایت یك نقاش از مقاومت

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو، رضوان صادق زاده اعتقاد دارد باید از ظرفیت نمایشگاه های آنلاین برای نمایش آثار دفاع مقدسی بهره برد و وقتی نمایشگاهی قابلیت برگزاری مجازی دارد، باید آنرا برگزار كرد.رضوان صادق زاده هنرمند نقاش درباره برگزاری آنلاین نمایشگاه «۴۰*۸» که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از طرف مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار می گردد و او با یک اثر در آن حضور دارد، به خبرنگار مهر اظهار داشت: از من خواستند برای نمایشگاه «۴۰*۸» که به مناسبت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس است، اثر بفرستم. من شاید مشخصاً کاری که در رابطه با دفاع مقدس باشد، نداشته باشم اما مضمون بعضی از آثارم با موضوع مقاومت هماهنگی دارد.
وی اضافه کرد: اثری که برای این نمایشگاه ارسال کردم، حدود سال ۱۳۹۰ در قطع ۱۰۰ در ۱۲۰ اجرا کردم و مجموعه ای از زنان را که اغلب در کارهای من حضوری پررنگ دارند، نشان میدهد که ایستاده اند و بالای سر آنها سروهایی برعکس که شبیه به سرنیزه است، می بینیم که انگار روی سرشان فرود می آید.
صادق زاده اشاره کرد: ظاهر کار نشان دهنده استقامت و مقاومت یا حتی دفاع مقدس است ضمن اینکه پشت سرنیزه ها یا سروهای برعکس، ماه قرار دارد. این کار را چون با مضمون مقاومت همخوانی داشت، انتخاب کردم و برای این نمایشگاه فرستادم.

وی درباره ضرورت برگزاری چنین نمایشگاهی که به صورت آنلاین در چهل سالگی هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود، اظهار داشت: البته که لازم است در چهل سالگی دفاع مقدس کاری ویژه صورت بگیرد چونکه کشور عراق ناجوانمردانه به کشور ما حمله کرد و مردم از جان و مال خود گذشتند و هشت سال دفاع کردند و رشادت هایی که طی این هشت سال از طرف مردم و رزمندگان دیدیم، نباید فراموش شود.
وی اشاره کرد: برگزاری این نمایشگاه البته در دوران کرونا که همه رویدادها و برنامه های هنری به سختی برگزار می گردند، نیز لازم است و وقتی می توان نمایشگاهی را به صورت مجازی برگزار کرد، باید آنرا برگزار کرد تا چهل سالگی دفاع مقدس را نیز گرامی بداریم. برای دست اندرکاران مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی هم آسان تر بود که در این دوران بیماری، برنامه ای برگزار نکنند اما باتوجه به چهل سالگی این رویداد تأثیرگذار، ترجیح دادند نمایشگاه هنری «۴۰*۸» را به صورت آنلاین برگزار کنند.
وی درباره برگزاری آنلاین این نمایشگاه و پیش بینی میزان بازخوردهای کیفی و کمّی آن اظهار داشت: طبیعی است وقتی نمایشگاهی از نزدیک توسط مخاطبان دیده می شود، تأثیر بهتری خواهد داشت اما از جانب دیگر نمایشگاه آنلاین نیز بازدیدکننده های متفاوت و خاص خودش را دارد و بطور قطع بی تأثیر نخواهد بود و تجربه ای جدید در این عرصه نیز بشمار می رود.
این هنرمند نقاش در آخر بیان کرد: باید از ظرفیت نمایشگاه های آنلاین برای نمایش آثار دفاع مقدسی بهره برد و وقتی نمایشگاهی قابلیت برگزاری مجازی دارد، باید آنرا برگزار کرد.


منبع:

1399/07/10
19:17:34
5.0 / 5
1066
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو