مدیران آموزشگاه های موسیقی ارسال كردند؛

نامه سرگشاده به معاون هنری ارشاد ستادكرونا از شما مشاوره می گیرد؟

نامه سرگشاده به معاون هنری ارشاد ستادكرونا از شما مشاوره می گیرد؟

برخی از مدیران آموزشگاه های موسیقی با انتشار متنی سرگشاده خطاب به معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد از دستور توقف فعالیت برخی مجموعه های آموزشی این حوزه توسط ستاد ملی كرونا انتقاد كردند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، تعدادی از مدیران آموزشگاه های موسیقی کشور به دنبال دستور توقف کارهای برخی از آموزشگاه ها توسط بازرسان ستاد ملی مقابله کرونا نامه سرگشاده ای را خطاب به سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد ارسال کردند.
در متن این نامه که رونوشت آن به مدیرعامل خانه موسیقی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه کارهای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ارسال شده، آمده است:
جناب آقای حسینی
معاون محترم هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام و احترام
مستحضر هستید که از زمان شروع بیماری کرونا و محدودیت هایی که به ناگزیر در جهت کنترل این بیماری انجام شد، لطمات جبران ناپذیری به کلیه مشاغل و صنوف جامعه وارد آورد.
با توجه به اینکه مشاغل و فعالیت صنوف هنری، خصوصاً موسیقی از حساسیت و ناپایداری بیشتری برخوردار است، میزان خسارت وارد آمده به این صنف بیشتر و جبران خسارت وارده امکان پذیر نمی باشد و برای ترمیم این خسارت به مدت زمان بسیار زیادی نیازمند است که با دورنمای موجود در وضعیت جامعه و حتی بعد از عادی شدن وضعیت به سهولت امکان پذیر نیست.
حدود ۹ ماه از نابسامانی کار آموزشگاه های موسیقی می گذرد. در ضمن این مدت تعداد زیادی از مدیران آموزشگاه ها مجبور به انحلال واحد آموزشی خود شده اند و بقیه هم با مشکلات و سختی های فراوان روزگار گذرانده اند که با طولانی تر شدن این وضعیت و عدم رسیدگی حداقلی به شرایط آنان، بطور قطع تعداد زیادی ناچار به انحلال خواهند شد. از طرف دیگر مدرسین موسیقی نیز به سبب حق التدریسی بودن، در این دوره از حداقل در آمد محروم شده اند و در تامین اجاره مسکن و معاش گرفتار مشکلات جدی شده اند.
آموزشگاه موسیقی نیازمند تبلیغات و فعالیت مستمر می باشد. در شرایط فعلی و با ارائه تصمیمات غیر کارشناسانه مسئولین مرتبط در این خصوص، کورسوی امیدی که برای ادامه فعالیت این صنف باقی مانده بود به یاس و ناامیدی تبدیل می شود.
جای تعجب است در شرایطی که مترو، اتوبوس رانی درون شهری، بازار، پاساژهای تجاری، ادارات، وزارتخانه ها، رستوران ها و خیلی از صنوفی که با تعداد زیادی مخاطب فعالیت عادی خودرا دنبال می کنند، کلاس های موسیقی که همگی به صورت تک نفره و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و پیشگیرانه (اتاق های مجزا، ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده مرتب از الکل و صابون، ضد عفونی کردن محیط و …) و با حداقل مخاطب و فقط جهت ادامه حیات و پیش گیری از تعطیلی کامل برگزار می شود، برمبنای تصمیم گیری های غیر کارشناسانه به صورت متناوب و پیوسته تعطیل می شوند.
برای ما جای سوال است که آیا ستاد کرونا در این خصوص از معاونت هنری، دفتر موسیقی و یا مرکز آموزش و توسعه کارهای هنری مشاوره گرفته است؟ اگر پاسخ مثبت است این مشاوره نادرست که حاصلی جز تعطیلی کامل آموزشگاه های موسیقی به دنبال ندارد، توسط کدام بخش ارائه شده است؟ و اگر در این خصوص مشاوره نگرفته اند چرا نهادهای یاد شده نسبت به این تصمیم گیری غیر کارشناسانه واکنشی نشان نداده اند؟
این مکاتبه با اعتقاد به اینکه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمانی کوتاه نسبت به دست یابی به نتایج مثبت و مستثنی شدن آموزشگاه های موسیقی از تعطیلی های مکرر، اقدام عاجلی را در پیش خواهد گرفت، انجام شده است.
امضا کنندگان نامه ضمن اعلام مراتب سپاس و تشکر بابت کوشش و مساعدت حضرت عالی جهت رفع مشکلات این صنف، خواهان شفاف سازی در این خصوص و پیگیری جدی جهت سامان دادن به وضعیت این صنف لطمه پذیر جهت جلوگیری از وارد آمدن خسارات بیشتر به آموزشگاه های موسیقی هستند و انتظار دارند در بازه های زمانی که ستاد کرونا تصمیم به تعطیلی و اعمال محدودیت می گیرد کلاس های تک نفره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی (اطلاعیه ۲۷ فروردین) به کار خود ادامه دهند و همین طور انتظار دارند معاونت هنری در اسرع وقت از نتایج اقدامات خود آگاهشان نماید.
همچنین در صورتیکه اقدام درباب رفع مشکلات تا حصول نتیجه مثبت از حوزه فعالیتی آن معاونت خارج است، لطفاً اعلام نموده تا با مراجع مرتبط مکاتبات لازم صورت گیرد.
با ارادت و احترام مجدد.
امضاکنندگان این نامه عبارتند از؛ کامران همت پور، محمد مهدی باطنی، میترا ابراهیمی، ینا ذکایی، علیرضا اصغری، چکاوک یغمایی، محمد نراقی، آرمین حسینی، امین بیات، فرهاد زالی، حمید قنبری، مهشید خیرالدین، سجاد تنها، سید حجت پزشکیان، سیاوش سحابی، فرخ خدابنده لو، امیر رحمانی، مریم قائمی، فاطمه امان آبادی، وحید صابری، مهدی میرزایی، علیرضا ولی زاده، فاطمه دیبا، لطفعلی سیلانی، حسین قاسم پور، کاوه کشاورز، سارا زاویه، شرمین مهدیزاده، مرضیه سامعی، فاطمه کاهه، احمد رضا خواه، بهزاد عصاره پور، بهزاد قضات و روزبه رحیمی، مسعود آرامش، پانیذ فریوسفی، میر مردانه، پژمان مشعوف، علی رحیمیان، وحید خسروی، علی احمدیان، بهرنگ آزاده، محسن پور بخت، مسعود پور بخت، پیمان گودرزی، مادح فقیه، حسین حراج زاده، علی صحفی، پژمان صاعدی، داریوش حجازی، المیرا واثق نیا، منوچهر فیروزی، بهاره مهدوی، بابک بنی حسینی، غلامرضا رضایی، محمد طیبی جبل، حسن آزاده فر، شهرام صارمی.

1399/08/01
22:32:03
5.0 / 5
1121
تگهای خبر: آموزش , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو