تخصیص بودجه حمایتی به مراكز فرهنگی در بریتانیا

تخصیص بودجه حمایتی به مراكز فرهنگی در بریتانیا

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو دولت بریتانیا از اختصاص بودجه حمایتی ۷۵ میلیون پوندی برای كمك به موسسات فرهنگی بزرگ بریتانیا اطلاع داد كه در دوران كرونا متحمل خسارات های مالی شده اند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، بودجه های حمایتی بین یک میلیون تا ۳ میلیون پوند به هر یک از ۳۵ موسسه فرهنگی بریتانیا که در دوران انتشار کرونا با مشکلات مالی رو به رو شده اند، اهدا خواهد شد.
این بسته حمایتی ۷۵ میلیون پوندی بخشی از بودجه حمایتی ۱.۵۷ میلیارد پوندی است که در ماه جولای بعنوان اقدامی برای پشتیبانی از حوزه هنر در بریتانیا ارائه شد.
تئاتر «اولد ویک» در لندن که در سال ۱۸۱۸ تاسیس شده و تماشاخانه «گلوب» که نسخه شبیه سازی شده از یک سالن در سال ۱۵۹۹ است همچون مراکز دریافت کننده بودجه حمایتی خواهند بود.
هرساله بیشتر از یک میلیون نفر از تماشاخانه «گلوب» بازدید می کنند. مسئولان این بنا در ماه «مه» اعلام نمودند بدون دریافت بودجه حمایتی امکان ادامه فعالیت برای «گلوب» وجود نخواهد داشت. در ماه جولای بود که یک گزارش پارلمانی در بریتانیا شرایط ناشی از ویروس کرونا را یک تهدید جدی برای حوزه فرهنگی که شغل ۷۰۰ هزار نفر به آن وابسته است، عنوان نمود.
حدود ۷۰ درصد از بسته حمایتی ۷۵ میلیون پوندی به مراکز فرهنگی خارج لندن اختصاص خواهد یافت.




منبع:

1399/08/06
10:56:47
5.0 / 5
963
تگهای خبر: ساز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو