انجمن هنرهای تجسمی انقلاب طی نامه ای به شهردار:

مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین را به ما واگذار كنید

مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین را به ما واگذار كنید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس طی نامه ای از شهردار تهران درخواست نمود مدیریت موزه هنرهای معاصر فلسطین را به انها واگذار كنند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، مدتی پیش خبری در خصوص واگذاری ساختمان موزه هنرهای معاصر فلسطین به شهرداری تهران در رسانه های منتشر گردید. بدین جهت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح طی نامه به شهرداری تهران ضمن اشاره به برگزاری شش دوره جشنواره بین المللی در حوزه هنر مقاومت و همین طور عدم اقدامات و تصمیمات همسو با ماموریت ذاتی این موزه در خصوص کارهای بین المللی هنر مقاومت به خصوص در شرایطی که طرح نرمال سازی اعراب با رژیم اشغالگر قدس بسیار مطرح گردیده است خواهان واگذاری این ظرفیت مهم به انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس شد.
متن نامه با امضای محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و عضو شورای سیاست گذاری ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت به شرح زیر است:
«شهردار محترم تهران
برادر ارجمند جناب آقای دکتر حناچی
با صلوات بر حضرت محمد (ص) و آل طاهرینش و با احترام، همان طوری که مستحضر هستید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس تشکلی است وابسته به بنیاد فرهنگی روایت فتح که بمنظور تبیین، حفظ و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در عرصه های هنری تجسمی در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند.
این مجموعه در سال ۱۳۸۳ تأسیس و اهدافی از قبیل تولید و آفرینش آثار تجسمی فاخر و ماندگار، تحقیق و پژوهش در عرصه های هنرهای تجسمی، تشکیل مجامع، برگزاری جشنواره های بین الملل و نمایشگاه های داخلی و خارجی، ایجاد بانک اطلاعات و … در حیطه کاری آن انجمن محسوب می شود. از آنجایی که فعالیت در عرصه های بین المللی از وظایف جداناشدنی این انجمن شمرده می شود و برگزاری شش دوره جشنواره بین المللی، مشارکت با برگزاری چندین دوره مسابقات بین المللی کاریکاتور (هولوکاست ۲ – ترامپیسم ۱ و ۲ – غزه – ما کرونا را شکست می دهیم- کاریکاتور داعش- اختتام داعش و…) از کارهای این انجمن به شمار می آید و از سویی همه می دانیم واژه مقاومت تنها راه رسیدن به حق ملت های مظلوم در سراسر دنیا خواهد بود و توجه به آن بوسیله ابزار هنر از مطالبات مقام معظم رهبری به شمار می آید و جنابعالی هم مطمنا با این مسئله موافق خواهید بود. پس باتوجه به تغییرات بوجود آمده درباب موزه فلسطین از آن مقام محترم انتظار داریم همکاری لازم را برای واگذاری موزه هنرهای معاصر فلسطین را به این مجموعه داشته باشید، چونکه این موزه از ابتدا با دغدغه هنرمندان انقلاب اسلامی شکل گرفت. ضرورت ادامه این حرکت از ضروریات هنر مقاومت چه در بعد داخلی و چه بین المللی به شمار می آید.»


منبع:

1399/08/09
13:54:52
5.0 / 5
910
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو