امام جمعه آستارا:

برخورد با رستوران های هنجارشكن آستارا

برخورد با رستوران های هنجارشكن آستارا

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو از گیلان امام جمعه آستارا اظهار داشت: كار رستوران سرو غذا است و دستگاههای متولی باید با رستوران و تالارهای هنجارشكن در این شهرستان برخورد كنند.


حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا، در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که با حضور اعضاء در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به این که به سالگرد سردار شهید "قاسم سلیمانی" زمان زیادی باقی نمانده است، اداره متولی باید برای نام گذاری بلوار جدید راه اندازی کمربندی غربی شهر مرزی بندر آستارا به نام این شخصیت بزرگوار در اسرع وقت اقدام نماید.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه باید به رستوران های بین راهی، تالارهای عروسی و باغ ها، نظارت بیشتر باشد، افزود: ۹ باغ در آستارا وجود دارد که بر مبنای قانون هیچکدام مجوز فعالیت ندارند و دستگاههای مربوطه باید نسبت به چگونگی فعالیت آنها و برخورد با هنجارشکنی های گزارش شده از این اماکن اقدام نمایند.
وی ضمن انتقاد از صدور مجوز به اماکن عمومی از قبیل رستوران ها و تالارها از ادارات کل استان، اضافه کرد: عدم شناخت ادارات کل از فرهنگ شهرستان ها سبب بروز مشکلات فرهنگی و اجتماعی در این شهرها می شود که باید مدنظر قرار گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا، با تاکید بر اینکه کار رستوران سرو غذا می باشد و دستگاههای متولی باید با رستوران و تالارهای هنجارشکن در این شهرستان برخورد کنند، تصریح کرد: ما مخالف شادی مردم نیستیم بلکه تعریف شادی باید برای همگان مشخص شود و در هیچ کجا نوشته نشده که اختلاط زن و مرد و اجرای موسیقی غیرمجاز هم شادی است.
وی با اشاره به اینکه در اسلام به پرداختن به شادی تاکید شده است، افزود: جامعه شاد هم پیشرفت می کند اما نشاط و شادی باید در چهارچوب اسلام و قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.
امام جمعه آستارا در بخش دیگر سخنان خود خواهان اصلاح رویه بهره مندی از برنامه شاد برای دانش آموزان شد و خاطرنشان کرد: اپیلکیشن شاد، برنامه ای برای ورود دانش آموزان به فضاهای اجتماعی نامتعارف است.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی در کشور افسار گسیخته است، خاطرنشان کرد: در کشور ما نظارتی بر اینترنت نیست و در اختیار همگان قرار دارد و از نوجوانان تا افراد مسن بدون اینکه مقدمات و صدمه های آنرا آموزش ببینند، استفاده می نمایند.
وی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی بی رحمانه تاخت و تاز می کنند، توضیح داد: نداشتن سواد رسانه ای از دیگر معضلات است و در زمانی را که به علت کرونا خانواده های ما بیشتر از این فضا استفاده می نمایند باید با برنامه ظاهر شویم.
حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا، اینستاگرام را برای فرزندان ما بسیار نامناسب دانست و اضافه کرد: دانش آموزان به بهانه حضور در برنامه شاد وارد فضای اینستاگرام و سایر برنامه ها می شوند که صدمه های آنرا در آینده بیشتر خواهیم دید.
وی خواهان حضور همه متولیان فرهنگی در آموزش همگانی استفاده از فضای مجازی شد و افزود: آموزش و پرورش، دانشگاه ها، اصحاب رسانه و سایر تریبون های اجتماعی و فرهنگی باید جهت استفاده بهینه از فضای مجازی برنامه داشته باشند.
وی نسبت به فعالیت برخی از افراد در کانال های شهرستان مرزی بندر آستارا، تصریح کرد: تعداد معدودی از کانال ها در شهرستان رفتارهای تفرقه افکنانه دارند که باید متولیان مربوطه برای برخورد با آنها اقدامات لازم را انجام دهند.
وی در انتها افزود: توهین به شخصیت های حقیقی و حقوقی انتقاد نیستند و باید حد و مرزها مشخص شود تا شاهد پیشرفت و رفع اشکالات در حوزه های مختلف با زبان گویای انتقاد باشیم.
منبع:

1399/08/16
11:51:08
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: آموزش , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو