در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

تولید تله تئاتر با موضوع شهید فخری زاده

تولید تله تئاتر با موضوع شهید فخری زاده

مدیر مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام نمود با حمایت این مركز چند تله تئاتر كوتاه با موضوع شهید محسن فخری زاده در دست تولید قرار خواهد گرفت.کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره برنامه های این مرکز در زمینه تولید نمایشنامه و آثار نمایشی با موضوع شهدای ترور و خصوصاً شهید محسن فخری زاده، به خبرنگار مهر اظهار داشت: پرداختن به شهدای ترور و دانشمندان هسته ای جزو وظایف ذاتی و سازمانی حوزه هنری است و ما در این راستا نخستین گام را از حدود ۷ ماه پیش برداشته ایم.
وی افزود: استاد نصرالله قادری حدود ۷ ماه است که درگیر نگارش پروژه ای با موضوع شهید بهشتی و دیگر شهدای سرچشمه است و احتمالاً تا یک ماه دیگر نگارش این اثر تمام می شود. اهتمام مان این است که هر چه زودتر این اثر را چاپ و رونمایی نماییم.
زارعی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: از روز جمعه که خبر شهادت شهید فخری زاده انتشار یافت، با حضور رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی جلسه ای برگزار و ستادی تشکیل شد تا در حوزه های موسیقی، هنرهای نمایشی، فیلم کوتاه، ادبیات و هنرهای تجسمی آثاری برای شهدای ترور و خصوصاً شهید فخری زاده تولید نماییم.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به اینکه اطلاعات کاملی درباره شخصیت و زندگی شهید محسن فخری زاده در دست نیست چون شخصیت پنهانی به لحاظ موقعیت کاری داشت، اظهار داشت: بنا بر این هنوز امکان تولید آثار بلند درباره ایشان را نداریم و اگر چنین کاری نماییم بیشتر احساسی خواهد بود. منتظریم تا اطلاعات کاملی درباره شهید محسن فخری زاده به دست بیاوریم تا به تولید آثار بلند نمایشی درباره شخصیت و زندگی ایشان بپردازیم. بدین جهت فعلاً سفارش چند کار کوتاه را داده ایم.
وی توضیح داد: می خواهیم چند نمایشنامه کوتاه ۵ تا ۶ دقیقه ای با موضوع شهید فخری زاده را در قالب تله تئاتر تولید نماییم. تا این لحظه کار نگارش یک نمایشنامه به پایان رسیده است. این آثار در حد اطلاعاتی که داریم به معرفی شهید محسن فخری زاده خواهند پرداخت.
زارعی درباره زمان و نحوه پخش تله تئاترهای مذکور، اظهار نمود: با سازمان صداوسیما رایزنی خواهیم کرد تا در صورت توافق این تله تئاترها از شبکه های تلویزیونی پخش شوند در غیر این صورت در فضای مجازی و بوسیله پلت فرم ها این آثار پخش خواهند شد.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تاکید کرد: این ادای دین کوچکی است تا بعد بتوانیم اطلاعات بیشتری از این شهید و عملکرد علمی ایشان برای تولید آثار بلند نمایشی به دست بیاوریم. طبق گفته دوستان شهید فخری زاده ایشان علاوه بر داشتن جایگاه علمی، چهره ای فرهنگی و هنر دوست بود و سال ها در شب های شعر حوزه هنری شرکت می کرد و علاوه بر آن با دوستان شاعر و ادیب خود نیز محافل شعر برگزار می کرد.
وی در انتهای سخنان خود اشاره کرد: وظیفه ما است که در عرصه هنر و حوزه هنری به ابعاد بیشتری از شخصیت شهید محسن فخری زاده بپردازیم که ابعاد بسیار جذابی هستند.

1399/09/12
23:06:17
5.0 / 5
972
تگهای خبر: ساز , شعر , موسیقی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو