سمپوزیوم ها جایی برای ساخت شاهكارهای هنری نیست

سمپوزیوم ها جایی برای ساخت شاهكارهای هنری نیست

سایت رسمی سیامک یزدانجو: یک هنرمند مجسمه ساز، توجه به مدت زمان کوتاه سمپوزیوم را یک ضرورت خواند و اصرار کرد نباید از یک هنرمند این انتظار داشته باشیم که در یک مدت زمان کوتاه شاهکار ارائه نماید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، ابراهیم پاپی راد از هنرمندان حاضر در سومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ویژه دانشمندان، از ساخت سردیس دکتر یوسف ثبوتی آگاهی داد و در این زمینه اظهار داشت: زمانی که مشخص شد، من باید روی سردیس دکتر ثبوتی کار کنم و متوجه شدم که افتخار این کار را به دست آورده ام، با ایشان تماس گرفتم و تلاش کردم که این شخصیت مهم و برجسته حال حاضر را بیشتر بشناسم. متأسفانه به سبب شیوع بیماری کرونا، من موفق به دیدار دکتر ثبوتی نشدم و بیشتر دیدگاه و ذهنیت من بر اساس عکسهایی شکل گرفت که از طرف دفتر ایشان برای من ارسال شد.
وی اشاره کرد: در امتداد تحقیقاتی که مد نظر داشتم، برای ساخت ماکت، اهتمام کردم طی گفت وگوهایی که با دکتر داشتم، ابعاد شخصیتی ایشان را بیشتر مد نظر قرار دهم، به همین خاطر بخش هایی از حرفه دکتر ثبوتی را که مربوط به فیزیک اخترشناسی است را نیز مد نظر قرار دادم.
این هنرمند درباره برگزاری سمپوزیوم به شکل آنلاین بیان کرد: به نظرم سمپوزیوم معنایی جز دورهمی و ارتباط هنرمندان با یکدیگر و مردم، ندارد برای اینکه اساساً این نوع رویدادها در امتداد آشنایی مردم با هنر برگزار می گردد بدین سبب برگزاری این رویداد به شکل آنلاین اندکی، با شکل اصلی آن مغایرت داشت اما همانطور که می دانید، به سبب شیوع ویروس کرونا مجبور به رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.
وی، تبلیغات را عنصر مهمی در امتداد بهبود برگزاری سمپوزیوم خواند و اظهار داشت: شاید بهتر بود که با تبلیغات گسترده تری، سمپوزیوم را همراه می کردیم تا مردم در هر شهری بتوانند با هنرمندانی که در همان شهر فعال می باشند، همراه شوند و از روند سمپوزیوم بیشتر بهره ببرند.
این هنرمند اشاره کرد: خیلی از هنرمندان این دوره در شهرهای مختلف حضور دارند و به شکل انفرادی مشغول فعالیت در استودیوهای شخصی خود هستند، بدین سبب می توانستیم از این پتانسیل در شهرهای مختلف استفاده نمائیم.
پاپی راد درباره نحوه انتخاب آثار، در این دوره، اظهار نمود: بطور قطع سخت گیری های انجام شده در این دوره در امتداد بهبود کیفیت آثار و کاهش مباحث حاشیه ای است اما بدیهی است که نباید از یک هنرمند، انتظار داشته باشیم که در یک مدت زمان کوتاه شاهکار ارائه نماید.
سومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ایران با موضوع دانشمندان کشور، این روزها با حضور ۲۱ هنرمند مجسمه ساز به شکل آنلاین در حال برگزاری است.


منبع:

1399/09/27
10:52:14
5.0 / 5
848
تگهای خبر: پاپ , ساز , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو