با اجرای یك نوازنده تركیه ای؛

موزیك ویدئوی همنوازی قانون منتشر گردید

موزیك ویدئوی همنوازی قانون منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو موزیک ویدیویِ همنوازی قانون با اجرای آیتاچ دوغان نوازنده کشور ترکیه و امیرحسین مختاری نوازنده کشورمان منتشر گردید.


دریافت 17 MB
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، آیتاچ دوغان قانون نوازِ سرشناسِ کشور ترکیه در کنار امیرحسین مختاری نوازنده جوان کشورمان اجرایی داشته که در چارچوب موزیک ویدیوی «همنوازی قانون» منتشر گردید.
این اثر به پیشنهاد مهدی خلف آهنگساز اهل کشور سوریه شکل گرفته است. ضبط این قطعه در ترکیه انجام شده و تنظیم و میکس و مسترینگِ آن توسط حاتم محسن در کشور مصر انجام شده است.
امیرحسین مختاری از نوازندگان جوان موسیقی ایران است که کوشیده تا تکنیک های نواختنِ ساز قانون در موسیقی ایران را ارتقا دهد. او برای این کار مطالعات بسیاری روی تکنیکِ نواختنِ این ساز در بین نوازندگان دیگر کشورها داشته است. همینطور با سفرهای مختلف به کشور ترکیه، کوشیده تا تکنیک های نوازندگانِ این کشور را یاد بگیرد و در نواختن قانون به کار ببرد.
این برای اولین بار است که قانون نوازی از ایران در کنار آیتاچ دوغان همنوازی می کند.
آیتاچ دوغان نوازنده قانون و یکی از سه عضو گروه «تکسیم تریو» است. بسیاری او را اسطوره قانون نوازی می دانند. دوغان هم اکنون، یکی از مشهورترین نوازندگانِ موسیقیِ شرق است که تکنیک ها و احساسِ خاصش در هنگام نواختن، او را از دیگر نوازندگانِ این ساز در سرتاسر جهان متمایز کرده است.


منبع:

1399/10/01
17:55:31
5.0 / 5
1097
تگهای خبر: آهنگ , ساز , موزیك , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲