شرایط صنایع دستی در دوران كرونا

این تیم مدافع ندارد!

این تیم مدافع ندارد!

یک کارشناس صنایع دستی بر این باور است که حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی هیچ مدافعی ندارد و بیشتر کسانی که مسئولیت دارند، بیشتر حقوق بگیر هستند تا مدافع این حوزه و هنرمندانش.


فریدون میرزالو، مدیرکل سابق دفتر آموزش و پشتیبانی از تولید صنایع دستی، در گفت و گو با ایسنا، درباره وضیعت صنایع دستی در روزهای کرونا و فراهم نشدن شرایط مناسب برای عرضه مناسب محصولات صنایع دستی و لزوم پشتیبانی از هنرمندان و فعالان این عرصه، اظهار نمود: بیشتر تولیدکنندگانی که در نقاط دورافتاده هستند یا تعطیل کرده اند یا اینکه به سختی فعالیت می نمایند، چونکه دسترسی آنها به بازار کمتر شده است. به هر حال چشم خیلی از هنرمندان و تولیدکنندگان به نمایشگاه هایی بود که در استان های مختلف یا در سطح تهران به صورت ملی برگزار می شد که الان این امکان دیگر وجود ندارد.
او با اعلان اینکه «مشکل بازرگانی در حوزه صنایع دستی قبل از کرونا نیز وجود داشته است»، افزود: برمبنای آماری که اعلام می شود و اتفاقا جای تامل هم دارد و می گویند ۵۰۰ هزار فعال صنایع دستی در کشور داریم، کل افرادی که می توانستند و در نمایشگاه ها شرکت می کردند حدود ۵۰۰ نفر بوده است. بدین سبب می توان اینطور نتیجه گرفت که برای حوزه بازرگانی برنامه مشخص و درستی وجود ندارد.
این کارشناس صنایع دستی با اعتقاد بر اینکه کرونا وضعیت حوزه بازرگانی صنایع دستی را بدتر کرده است، اشاره کرد: شاید باور نکنید که تعداد کارشناسان صنایع دستی در معاونت صنایع دستی به تعداد انگشت های یک دست هم نیست و معین نیست که برمبنای چه معیارهایی تصمیم گیری می شود. بدین سبب در چنین شرایطی نمی توان انتظار برنامه ریزی های درست و دقیق داشت؛ به خصوص در شرایطی که بدنه این حوزه در حال از بین رفتن است و بنظر می رسد که کسی هم به فکر نیست.1399/10/09
23:40:35
5.0 / 5
880
تگهای خبر: آموزش , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو