در كارگروه موسیقی موسسه هنرمندان پیشكسوت تاكید شد

اختلاف ها را كنار بگذاریم

اختلاف ها را كنار بگذاریم

سایت رسمی سیامک یزدانجو: در نخستین جلسه کارگروه موسیقی موسسه هنرمندان پیشکسوت بر انتقال تجارب به جوان ها، کنار گذاشتن اختلاف ها میان اهالی موسیقی و بالا بردن سطح سلیقه موسیقیایی مردم تاکید گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، در نخستین جلسه کارگروه موسیقی که یکشنبه، چهاردهم دی ماه تشکیل شد، یادآوری شد که کارگروه های تخصصی از بخش های اصلی اساسنامه موسسه است و شیوع ویروس کرونا فاصله ای در جلسات انداخت که باردیگر ادامه پیدا کرده است.
نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت هم در این جلسه از موسیقی بعنوان غذای روح یاد کرد و اضافه کرد: هم در رزم ها و هم در بزم ها می بینید که از موسیقی نهایت استفاده را می کنند. موسیقی می تواند ملت ها را به هم نزدیک کند و یک زبان بین المللی دارد؛ بدین سبب موسیقی یک ظرفیت بسیار بزرگی است که می تواند در حفظ و گسترش و شناساندن زبان و ادب پارسی کمک نماید.
وی در قسمتی از سخنانش خطاب به پیشکسوتان عرصه موسیقی اظهار نمود: شما برای نسل جوان مسیر درست را مشخص می کنید و انتظار داریم تجربه خودرا به نسل جوان منتقل کنید. همین طور می توانیم در حوزه آموزش کارهای داشته باشیم تا تجربه های گران سنگ شما اساتید در حوزه موسیقی به جوانان منتقل شود.
داوود فیاضی خواننده پیشکسوت هم اظهار داشت: هنرمندان پیشکسوت باید احیا شوند و به فعالیت بپردازند.
سوسن اصلانی، نوازنده هم اظهار نمود: در طول این مدت تنها جایی که از هنرمندان حمایت کرده است این موسسه بوده و ما توانستیم اینجا نفس بکشیم.
در ادامه جلسه مهدی آذرسینا، نوازنده اشاره کرد: حال که ما در جلسه کارگروه هستیم باید هوشمندانه عمل نماییم و انرژی خودرا برای کارهایی که دغدغه جامعه موسیقی و هنرمندان پیشکسوت موسیقی است بگذاریم.
سپس نیکنام حسینی پور افزود: ما باید بتوانیم ارتباطی بین این کارگروه ها و نهادهای موسیقی برقرار نماییم تا بتوانیم بسیاری از مسائل را حل نماییم و نقطه های ارتباط را افزایش داده و با معاونت ها و سازمان های مربوطه تعامل موثر داشته باشیم.
سعید شریفیان، آهنگساز اظهار داشت: همه ما سعی کردیم کارهایی را انجام دهیم که به نفع موسیقی بوده است. موسیقی کارهای بسیاری چون تولید، تحقیق، نوشتار اجرا و ارتباط با مخاطب را در بر می گیرد و به نظر من آن چیزی که اهمیت دارد خروجی این کارگروه ها است و باید بتواند تاثیرات اجتماعی گذاشت.
بعد از شریفیان محمدعلی کیانی نژاد، نوازنده نی صحبت کرد و گفت به نظر من باید تصمیم گیرنده هایی را که در رأس کار هستند در جلسات حضور داشته باشند تا بدانیم تا کجا و تا چه حد می توانیم تصمیم بگیریم. ما باید به تعهدات وفادار باشیم و اختلاف ها را کنار بگذاریم.
او همین طور افزود: همه ما برای موسیقی در حال تلاش هستیم ولی به سبب اختلافاتی که وجود دارد به نتیجه نمی رسیم. همه ما برای فرهنگ مملکت تلاش می نماییم.
در ادامه پری ملکی، خواننده با اشاره به اینکه باید آهسته و قدم قدم پیش رفت اظهار داشت: متاسفانه مسائل قانونی ما در رابطه با موسیقی محدود به بعضی نهادها و سازمانهای خاص است و این دردناک است. ما یک اشکال بزرگ در موسیقی داریم و آن بت پروری است.
او با اشاره به اینکه عرصه موسیقی مملو از هنرمندان بزرگی بوده و هست، اشاره کرد: ما احتیاج به فکرهای تازه داریم و موسیقی نیاز به هوای تازه دارد.
پری ملکی اضافه کرد: من معتقدم خود موسسه و ما اعضای آن باید منبعی را تشکیل دهیم تا پرتو آن به جوانان برسد.
وی در ادامه با این پیشنهاد که خوب است در مراکزی چون بهزیستی اجرا هایی برگزار کرد، تصریح کرد: این موسسه پتانسیل های بسیاری دارد و باید در این راه پیش برویم.
در آخر نیکنام حسینی پور با اشاره به اینکه مردم خاطره جمعی خوبی از هنر هنرمندان پیشکسوت دارند و این افراد هنرمند در سراسر ایران هستند اظهار داشت: تاکید ما بر آنست که زمینه ای فراهم گردد تا شما هنرمندان بتوانید نوعی از موسیقی را خلق کنید که سطح سلیقه مردم را بالا ببرد و در کنار آن برای هنرمندان نفع اقتصادی نیز داشته باشد. امیدواریم این کارگروه این وظیفه را به خوبی انجام دهد.
منبع:

1399/10/15
23:49:25
5.0 / 5
763
تگهای خبر: آموزش , آهنگ , خواننده , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو