گفت وگو با سازنده تندیس سردار سلیمانی

سردیس های بدساخت نتیجه آموزش ضعیف است

سردیس های بدساخت نتیجه آموزش ضعیف است

حمید کنگرانی که اخیرا یک تندیس هایپررئال از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ساخته است، علت ساخت برخی سردیس های بدساخت از مشاهیر ملی را آموزش ضعیف دانست و اشاره کرد: به هر حال این افراد در مراکزی آموزش دیده اند و ممکنست علت کارهای ضعیف آنها به آموزش های پایه ای ضعیف یا اساتید غیرمجرب برگردد.


این هنرمند مجسمه ساز در ادامه صحبت هایش با ایسنا اظهار داشت: مجسمه سازی مانند هر هنر و علم دیگری، به کسب مهارت و دانش نیاز دارد. در مجسمه سازی لازم است که هنرمند متالوژی یا شناخت مواد بداند تا بتواند موادی که برای کارش مناسب می باشد را انتخاب نماید. امروزه جوامع نیاز پیدا کرده اند که در فضای شهری آثار حجمی وجود داشته باشد ولی گاهی در این بین شاهد آثار بدساخت هستیم.
او درباره علت ساخت حجم بالای سردیس ها نسبت به سایر آثار مجسمه سازی شهری بیان کرد: این مساله به تصمیم گیری سازمان زیباسازی در هر شهری برمی گردد. هر سال سازمان زیباسازی شهرهای مختلف کشور فراخوان هایی را صادر می کنند که هنرمندان مجسمه ساز هر طرح و ایده ای برای فضای شهری دارند، ارائه دهند؛ یعنی فضا برای هنرمندان باز است که طرح های خودرا عرضه کنند، حال اگر محدودیتی در این طرح ها دیده می شود به کم کاری مجسمه سازان برمی گردد؛ البته ممکنست طرح هایی که ارائه می شود در هیات های نظارت یا انتخاب پذیرفته نشود.
تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی/ساخته حمید کنگرانی

1399/10/24
13:16:59
0.0 / 5
811
تگهای خبر: آموزش , ساز , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵