موسیقی فجر ۳۶ در آینه مهر؛

۴ هزار ترانه مورد بررسی قرار گرفت

۴ هزار ترانه مورد بررسی قرار گرفت

سایت رسمی سیامک یزدانجو: نشست شورای داوران جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با حضور مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، نشست شورای داوران «جایزه ترانه» سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با حضور محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، مسلم نادعلی زاده دبیر این جایزه و داوران این بخش متشکل از اسماعیل امینی، مجید افشاری، محمدعلی بهمنی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، ناصر فیض و عبدالجبار کاکایی اجرا شد.
محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در ابتدای این جلسه اظهار داشت: در شورای شعر، ترانه و کلام دفتر موسیقی، در بررسی ترانه ها حداقل ها مدنظر قرار می گیرد و بررسی موارد کیفی و حرفه ای در ترانه سرایی معمولاً در جایزه ها و جشنواره ها مدنظر قرار می گیرد. البته سال قبل در جایزه ترانه، ترانه های یک سال بررسی گردید و بعد از یک بررسی اولیه، هیأت داوران تعدادی ترانه را در مرحله دوم و سوم ارزیابی کرد. امسال نیز ترانه های یک سال اخیر که به دفتر موسیقی رسیده توسط هیأت داوران ارزیابی می شود. هدف این جایزه توجه به کیفیت و شناسایی ترانه های خوب و کار ایجابی در حوزه ترانه است.
ترانه های سطحی و کار سخت هیأت داوران!
مسلم نادعلی زاده، دبیر «جایزه ترانه» سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر هم در این جلسه بیان کرد: بیش از چهار هزار پرونده ترانه های مهر ۱۳۹۸ تا مهر ۱۳۹۹ توسط هیأت داوران جایزه ترانه ارزیابی شده که بعد از ارزیابی اولیه هیأت داوران، حدود ۱۰۰ ترانه برای ارزیابی نهایی برگزیده شد و بعد از ارزیابی نهایی برگزیدگان معرفی می گردند. البته متأسفانه بیشتر ترانه ها سطحی شده اند و دستیابی به ترانه هایی که شاخص هایی را از لحاظ حرفه ای و فنی و محتوایی داشته باشند، کار دشواری است. با همت دوستان و همکاران ارجمند امیدواریم که بتوان آثار شاخص و حرفه ای را معرفی نمود.
در ادامه این جلسه داوران جایزه ترانه نظرات خودرا درباره جایزه ترانه بیان نمودند. ضمن اینکه همین طور به پیشنهاد هیأت داوران قرار شد دبیرخانه جایزه در نامه ای به شرکت های موسیقی از آنها دعوت کند تا ترانه های برتر یکسال اخیرشان را به انتخاب خود، به دبیرخانه جایزه ترانه ارایه کنند.
«جایزه ترانه» با هدف تجلیل و تشویق ترانه سرایان برتر، ترویج مفاهیم نو و باارزش در ترانه، حمایت و معرفی ترانه های برتر، به دبیری مسلم نادعلی زاده در سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر انجام می شود. در این جایزه، متن ترانه هایی که از مهر ۱۳۹۸ تا مهر ۱۳۹۹ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از طرف مؤسسات یا اشخاص حقیقی بعد از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و انتشار یافته اند، توسط هیأت داوران بررسی و ترانه های برگزیده معرفی می گردند.
دربازه زمانی مشخص شده بیش از چهار هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم انتشار یافته اند، که اولین مرحله انتخاب این ترانه ها انجام شده است و در مرحله نهایی ترانه های برگزیده در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می گردند.
سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری به دبیری حسن ریاحی انجام می شود.


منبع:

1399/10/29
17:36:58
0.0 / 5
835
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , ترانه , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵