اختتامیه دومین جایزه سال استیكر انجام شد

اختتامیه دومین جایزه سال استیكر انجام شد

سایت رسمی سیامک یزدانجو: مراسم اختتامیه دومین جایزه سال استیکر شامگاه سه شنبه 30 دی ماه با حضور دبیر، رئیس و اعضای هیات داوران این رویداد به صورت آنلاین از صفحه اینستاگرام و سایت این پیام رسان پخش گردید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ستاد خبری رویداد، در ابتدای مراسم اختتامیه دومین جایزه سال استیکر که در بخش اول به صورت میزگرد برگزار شد، ویدئو کلیپی از اختتامیه دوره اول جایزه سال استیکر پخش گردید.
بهرام عظیمی رئیس هیأت داوران دومین جایزه سال استیکر که اجرای این برنامه را نیز بر عهده داشت، با اشاره به اینکه این جشنواره به همت پیام رسان آی گپ برگزار شده از میثم عسگری رئیس جشنواره خواست که درباره این جشنواره توضیح دهد.
عسگری ضمن ابراز تأسف از اینکه نتوانستند مراسم اختتامیه را به صورت حضوری برگزار کنند از مخاطبان خواست که ویدئویی را تماشا کنند.
وی در این ویدئو ضمن تشریح نحوه ارتباط بشر از ابتدا تا به امروز اظهار داشت: سرعت ارتباطات بیان احساسات را سخت کرده بود و در اینجا بود که استیکرها پا به دنیای چت ها و پیام ها گذاشتند. استیکرها به مرور تبدیل به استیکرهای متحرک شدند و بتازگی نیز استیکرهای صدادار طراحی شده است. استیکرها آسان تر، شفاف تر و حقیقی تر می توانند احساسات مخاطبان شبکه های اجتماعی را بیان کنند.
عسگری افزود: استیکرها علاوه بر بیان احساسات راه کم هزینه ای برای تبلیغات و موجب ماندگاری برندها هستند. طراحی استیکر برای کسب و کارهای اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. خلاقیت و هنر ابزاری برای خلق استیکر است. در آینده حجم مالی در بازار دیجیتال بسیار گسترده خواهد شد و استیکرها سهم بزرگی از این بازار را خواهند داشت. جایزه سال استیکر با رویکرد حمایت وارد این بازار شده است.
پس از آن عظیمی ضمن تشکر از عسگری برای توضیحات مفید و تشریح خوب فواید و کاربردهای استیکر در این ویدئو از عدم حمایت مسئولین از این رویداد انتقاد نمود.
در ادامه عسگری در این زمینه بیان کرد: مدیران بالادستی تصمیم گیرنده هستند که تعدادی از آنها اهمیت استیکر را نمی دانند و برخی هم می دانند اما کاری نمی کنند که جای تأسف دارد. ما باید از فعالان این عرصه حمایت نماییم تا در پنج سال آینده از دنیا عقب نمانیم.
وی اضافه کرد: ما به این علت به سراغ جایزه سال استیکر رفتیم که می خواهیم کاراکترهای ایرانی و بومی داشته باشیم. پس از تحقیق و مطالعه در هر کاری باید کمک مالی و حمایتی صورت گیرد و دستگاه هایی که در حوزه فرهنگ هستند، باید کمک کنند تا بتوان از این فضای گسترده بعنوان فرهنگسازی استفاده و شغل ایجاد کرد.
پس از آن عظیمی اظهار داشت: در انیمیشن از ما می خواهند انیمیشن های سینمایی خوب بسازیم که بچه ها طرفدار آن باشند اما تابحال این اتفاق نیفتاده یا بسیار کم افتاده است به این علت که شرکت های بزرگ تولید انیمیشن در بیان گفتار و ارتباط با کودکان از ما جلوتر بوده اند.
وی اضافه کرد: اتفاق درستی که در این جشنواره رخ داده، این است که ما از کسی نمی خواهیم استیکرهای خارجی را دور بریزد. فقط می خواهیم استیکرهای ایرانی را ببیند تا در یک رقابت درست با استیکرهای خارجی قرار گیرند.
رئیس هیأت داوران دومین جایزه سال استیکر اظهار داشت: امسال ما ۷۹ شرکت کننده داشتیم که در این بین ۵۰ کار دارای استانداردهای بالا بودند. امیدواریم مردم از این استیکرها استفاده کنند و مورد قبولشان باشد.
در ادامه مدیرعامل آی گپ در پاسخ به پرسش بهرام عظیمی درباره اینکه آی گپ به جز اهدای جوایز چه کاری برای برگزیده های این رویداد انجام می دهد، اظهار داشت: ما یک بنگاه اقتصادی هستیم و تا حدی توانایی مالی داریم و باید حواسمان به کارمان باشد. ما در سال قبل ۷۰ درصد استیکرهای حاضر در جشنواره را به صورت متحرک درآوردیم و نخستین سری استیکرهای موشن ایرانی را به بازار عرضه کردیم.
وی اضافه کرد: ما بعنوان واسط بین بازار و طراحان و هنرمندان عرصه استیکر حضور داریم و بعنوان یک قلاب از این زنجیره هستیم که اهتمام می نماییم کیفیت ها را ارتقا دهیم و فضاسازی نماییم تا استیکرها بهتر از این استفاده گردد. ما می خواهیم استیکرها و فعالان این حوزه به برندهای تجاری معرفی شوند.
پس از آن عظیمی ضمن بیان این مساله که سال قبل آثار جشنواره در نمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته شده اما این نمایشگاه در این دوره به سبب کرونا به صورت مجازی برگزار شده از مخاطبان خواست تا ویدئوی مربوط به نمایشگاه را ببینند.
پس از پخش ویدئو اعضای هیأت داوران توسط بهرام عظیمی معرفی گشتند.
امیر یاسمنی عضو هیأت داوران اظهار داشت: من بر این باورم که جهش خوبی نسبت به سال قبل داشتیم و هنرمندان شناخت خوبی از این جشنواره داشتند. امیدوارم با برگزاری دوره بعد نخبه های بیشتری را در این رشته ببینیم. لازم به ذکر است که در این دوره استیکر متحرک کم داشتیم.
سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر دومین جایزه سال استیکر نیز اظهار داشت: امسال کارگاه های آموزشی آنلاین خیلی خوبی داشتیم و کتاب این دوره از جشنواره نیز در فضای مجازی مورد استقبال قرار گرفته است. امسال سطح کمی و کیفی آثار بسیار بالا بود.
علی رادمند دیگر عضو هیأت داوران اظهار داشت: به قدری کارها خوب بود که ۱۰ اثر آخر برای ما مثل ضربات پنالتی شده بود و خیلی سخت توانستیم سه کار را انتخاب نماییم. به آسانی می توانستیم پنج جایزه اول داشته باشیم. همه ۱۲ انتخاب آخر ما می توانستند نفر اول باشند.
امیرحسین ایماغیان یکی دیگر از اعضای هیأت داوران دومین جایزه سال استیکر بیان کرد: برای دوره بعد اگر به شرکت کننده ها سر نخ و الگویی ارائه دهیم آثار رسیده می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد.
در ادامه عظیمی اظهار داشت: آی گپ با این رویداد جریان حرفه ای را دراین زمینه راه اندازی کرده است. هنر کاریکاتور ایران در دنیا حرف اول را می زند، همین طور در انیمیشن کوتاه جشنواره ای نیز جایگاه بسیار خوبی در سطح جهان داریم. با استعدادی که در این دو سال در جشنواره دیدم می توانم بگویم تا چند سال آینده می توانیم جز نخستین های دنیا در حوزه طراحی استیکر باشیم.
در این بخش از میزگرد عسگری کتاب جشنواره را رونمایی نمود و عظیمی درباره این کتاب اظهار داشت: این کتاب می تواند با هر آدمی در هر سن و سطح سوادی ارتباط برقرار کند. من کتاب سال قبل را به مدارس بردم و به دانش آموزان هدیه دادم؛ بسیاری از کسانی که در این دوره از جایزه سال استیکر شرکت کردند از میان همان دانش آموزانی بودند که کتاب سال پیش را دیده بودند.
عسگری اظهار داشت: پیام رسان های داخلی می توانند همزمان با آی گپ از این استکرها استفاده کنند و بعد از مدت کوتاهی این استیکرها قابلیت استفاده در تمامی پیام رسان ها را دارد.
وی درباره کارگاه های آموزشی این دوره از جایزه سال استیکر اظهار نمود: دوست داشتیم این کارگاه ها را به صورت حضوری برگزار نماییم اما به سبب شیوع بیماری کرونا آنلاین اجرا شد. کلاس های آنلاین جذابی داشتیم که جهت استفاده علاقه مندان بسیار مناسب بود. کرونا برخی شرایط را به ما تحمیل کرد اما سبب شد با کمترین هزینه بهترین خروجی را از کلاس ها داشته باشیم.
در ادامه برنامه ویدئوی کوتاهی از کلاس های آنلاین آموزش طراحی استیکر ثابت و متحرک علی رادمند و پدرام اعتمادی به نمایش در آمد.
مدیرعامل آی گپ اظهار داشت: در سال قبل ۳۰ استیکر از مجموعه ۵۰ استیکری که وارد داوری شدند را متحرک سازی کردیم و امسال می خواهیم این کار را بوسیله شرکت کننده ها انجام دهیم. اخیراً استیکرهای متحرک صدادار وارد بازار شده اند که می خواهیم تا چند ماه آتی این استیکرها را در آیگپ بارگذاری نماییم.
در بخش بعدی این مراسم برگزیدگان دومین جایزه سال استیکر به شرح زیر عرضه شدند و جوایز خودرا دریافت نمودند.
تقدیر ویژه آی گپ
بهرام ارجمندنیا: لوح تقدیر و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریال
تقدیر هیأت داوران
فریناز سلیمانی: لوح تقدیر و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریال
حسین سلوکی: لوح تقدیر و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریال
محسن سپاهی: لوح تقدیر و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریال
نفرات برتر بخش استیکر متحرک
نفر سوم شهاب جعفرنژاد: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریال
نفر دوم مهناز یزدانی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریال
نفر اول فریناز سلیمانی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۳۰ میلیون ریال
نفرات برتر استیکر ثابت
نفر سوم مهناز یزدانی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریال
نفر دوم شیوا گل محمدی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریال
نفر اول حسین زارعی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۳۰ میلیون ریال
همچنین به تمامی راه یافتگان به بخش نهایی استیکر ثابت مبلغ ۲۰ میلیون ریال و راه یافتگان به بخش نهایی استیکر متحرک مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد.


منبع:

1399/11/03
13:38:52
0.0 / 5
805
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , ساز , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو