با تالیف بهار برخوردار؛

یك كتاب پژوهشی با مبحث نوازندگی پیانو منتشر گردید

یك كتاب پژوهشی با مبحث نوازندگی پیانو منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو کتاب مشیر همایون شهردار شامل ۵۵ قطعه ضربی برای پیانو با گردآوری و نت نویسی بهار برخوردار منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «مشیر همایون شهردار» عنوان یکی از تازه ترین آثار تالیفی حوزه موسیقی است که اخیرا با نت نویسی بهار برخوردار پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.
بهار برخوردار مؤلف کتاب نت پیانو آثار «مشیر همایون شهردار» به بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی ایرانی در این اثر پرداخته و ۵۵ قطعه ضربی از آثار این هنرمند را که به صورت تکنوازی و گروه نوازی در سالهای ۱۲۸۸ در لندن و ۱۳۱۲ در تهران بر روی صفحات گرامافون ضبط شده، به خط نت بین المللی برای پیانو برگردانده است.
مشیر همایون از تاثیرگذارترین پیانیست های دوره خود بوده است و همواره سبک و سیاق نوازندگی وی در تاریخ موسیقی شایان ذکر و قابل بررسی است، بنابراین این کتاب بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی موسیقی ایرانی به حساب می آید.
بهار برخوردار پیش از این «ردیف پیانو استاد مرتضی محجوبی» را در سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار به خط نت بین المللی منتشر نمود که از جانب سازمان میراث فرهنگی به پرونده میراث ناملموس ملی افزوده شد و الان در آستانه چاپ سوم قرار دارد. اخیرا هم اجرای این هنرمند از کتاب «ردیف پیانو استاد محجوبی» بر روی پلت فرم های موسیقی بین المللی در دسترس جهانیان قرار گرفته است.

1399/11/04
15:44:28
0.0 / 5
773
تگهای خبر: پیانو , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳