رقابت هنرمندان چند كشور دنیا در دهمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران

رقابت هنرمندان چند كشور دنیا در دهمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران یکم تا ۲۲ اسفندماه با حضور هنرمندانی از ایران، ترکیه، یونان و ایتالیا در محل گذر فرهنگی تاراز برگزار می گردد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، بعد از برگزاری جلسه داوری نهایی بخش اصلی دهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران که بر مبنای ماکت های ارسالی هنرمندان ایرانی و بخش بین الملل و دانشجویی برگزار شد ۲۱ هنرمند حاضر در این رویداد هنری مشخص شدند.
آثار دهمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران با داوری عباس اکبری، نرگس حریریان، شهریار رضایی، روح الله شمسی زاده و داوری آنلاین یوشین اوگاتا (Yushin Ogata) از کشور ژاپن با مدیریت هنری و اجرایی مجید حقیقی انتخاب شدند.
در بیانیه هیأت انتخاب این رویداد هنری آمده است: هیأت انتخاب دهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران با استناد به انتخاب ۱۶ ماکت در مرحله اول از هنرمندان ایرانی؛ نسبت به انتخاب ۱۰ اثر برای اجرای اصلی بر مبنای ماکت های رسیده اقدام نمود.
اجرای ماکت با متریال اصلی توسط هنرمندان و همینطور استفاده از قابلیت اضافه کردن ۱۰ درصد متریال آهن در طرح های پیشنهادی، آثار (ماکت های) این دوره را به جهت رفتار با ماده اصلی و همینطور کیفیت اجرا، قابل تعمق و تحسین کرده است. بر این اساس هیأت انتخاب با تحسین و احترام به ۱۶ هنرمند ایرانی منتخب مرحله اول، با رویکرد توجه به مؤلفه های ذکر شده در فراخوان، همچون توجه به سایت و مکان محور بودن آثار، قابلیت های ارتباط با محیط و مخاطب، چیدمان، گسترش در فضا، مکان خصوصیت و قابلیت های منظر و... هنرمندان ایرانی برگزیده بخش اصلی را معرفی نمود. در بخش بین الملل شورای انتخاب از بین ۲۲۴ اثر از تعداد ۱۲۴ هنرمند، سه اثر برای بخش اصلی برگزیده است. در بخش دانشجویی هم از میان ۵۶ اثر رسیده از تعداد ۲۸ هنرمند، تعداد ۸ اثر برای اجرا انتخاب شدند.
اسامی هنرمندان ایرانی بخش اصلی
حمید محمد حسین، میلاد نبی زاده، احسان طوسی، محمدجواد جعفری، بهمن چگنی، هامون نظیری، عنایت صحرایی، علی خطایی ایلخچی، مصطفی محسنی و سحر خلجی.
اسامی هنرمندان خارجی بخش اصلی
کمال توفان (Kemal Tufan) از ترکیه، واسیلیس واسیلی (Vasilis Vasili) از یونان و سیمون دِ لورنزو (Simon de Lorenzo) از ایتالیا.
اسامی هنرمندان منتخب بخش دانشجویی
کسری اصغرخوانی، مرتضی جعفری، رضا باجلان، محسن توکلی، اکبر صدری، جهانبخش امیربیگی، مرضیه طهماسبی و شیدا موسوی.
دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران یکم تا ۲۲ اسفندماه در محل «گذر فرهنگی تاراز» واقع در منطقه ۲۲ برگزار می گردد و محل نصب مجسمه ها باغ سنگی دریاچه خلیج فارس خواهد بود.

1399/11/10
14:58:09
0.0 / 5
778
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو