در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو تشریح شد؛

دلیلهای توقف یك فستیوال موسیقی به دنبال مصاحبه معاون وزیر بهداشت

دلیلهای توقف یك فستیوال موسیقی به دنبال مصاحبه معاون وزیر بهداشت

سایت رسمی سیامک یزدانجو: یکی از تهیه کنندگان موسیقی با اشاره به توضیحات چند روز گذشته معاون کل وزیر بهداشت در خصوص عدم صدور مجوز برگزاری کنسرت در شهرهای وضعیت زرد و سفید توضیحاتی را درباره یک رویداد لغوشده داد.محمد حسین توتونچیان یکی از تهیه کنندگان حوزه موسیقی که قرار بود از روز ۱۸ تا ۲۴ بهمن ماه امسال به احترام کادر درمان کشور دومین فستیوال موسیقی «ققنوس» را در تهران برگزار کند، بعد از اظهارات ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درباره عدم صدور مجوز برای برگزارش کنسرت ها در شهرهای با وضعیت زرد، به خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از فروکش کردن نسبی شیوع بیماری کووید ۱۹ دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی را با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار کرد که طی آن توافق شد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت سالن های اجرای کنسرت این مجوز را داشته باشند که در اوضاع کنونی میزبان اجراهای زنده موسیقی باشند. با این توافق بود که جناب اله یاری در مقام مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد جلساتی را با کنسرت گذارها، تهیه کنندگان و صاحبان آثار موسیقایی برگزار و بلافاصله نیز نشست هایی را با سالن دارها تشکیل داد که این همکاری سریع تر و بهتر به سرانجام برسد.
وی با قدردانی از کوشش های مدیریت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیگیری برای برگزاری کنسرت ها بیان کرد: در طول این مدت همه بسیار خوشحال بودیم که حسب این پیگیری ها و جلسات مختلفی که دراین زمینه برگزار شد، جریان برگزاری کنسرت ها با رعایت موارد بهداشتی به گردش سابق بر می گردد. این در حالیست که آنچه در مقطع فعلی برای شخص من مورد توجه بود کوشش برای یک قدردانی ویژه از کادر درمان بیمارستان ها در روزهای کرونائی بود که به اعتقاد من برگزاری دومین فستیوال موسیقی «ققنوس» می توانست بهترین راه برای یک قدردانی کوچک از طرف هنرمندان نسبت به پزشکان، پرستاران و کارکنان مراکز درمانی باشد که در یک ساله اخیر فداکارانه در خدمت بیماران کرونائی بودند.
مدیر دومین فستیوال موسیقی «ققنوس» افزود: پس از جلساتی که دراین زمینه برای برگزاری کنسرتهای موسیقی در قالب فستیوال موسیقی ققنوس که قرار بود به شکل رایگان پیش روی کادر درمان کشورمان قرار بگیرد، بین تمامی سالن های برگزاری کنسرت تنها یکی از سالن ها بود که موافقت نمود تا به مدت هفت شب سالن مجلل خودرا به صورت رایگان در اختیار ما قرار دهد. در این بین هنرمندان و گروه هایی چون رضا بهرام، محسن ابراهیم زاده، گروه «چارتار»، گروه «هوروش»، مسعود صادقلو، امید حاجیلی و ارکستر ملی ایران به خوانندگی سالار عقیلی آمادگی کامل خودرا برای برگزاری کنسرت اعلام نموده بودند. البته یک نکته هم را بگویم که برای میزبانی از این کنسرتهای رایگان برخی هزینه ها همچون دستمزد نوازندگان، دستمزد گروه اجرائی کنسرت ها و متصدیان سالن ها بعنوان موارد اجتناب ناپذیری هستند که می بایست برای پرداخت آن اقدام می شد. این مساله هم انجام گرفت و بنده پذیرفتم که تمامی این هزینه ها که دربرگیرنده مبالغ زیادی هم هست، پرداخت کنم. چونکه تمام تلاشم این بود که در این شرایط نامطلوب بتوانیم یک کار جهانی نماییم.

توتونچیان در بخش دیگری از صحبت های خود اشاره کرد: خیلی خوشحالم که خوانندگان و هنرمندانی که از آنها نام بردم بواسطه نیت خیرخواهانه و انسان دوستانه ای که در جریان کار بود، پذیرفتند در پروژه به صورت رایگان حضور داشته باشند. کما اینکه برخی از این عزیزان هم طرف قرارداد شرکت من نیستند ولی با حسن توجهی که از طرف تهیه کنندگان و هنرمندان وجود داشت همه برنامه ریزی ها به شکلی ترتیب داده شد که این عزیزان در حرکت خیرخواهانه ما حضور داشته باشند. حرکتی که به اعتقاد من یک حرکت جهانی برای تقدیر از کادر درمانی است که می توانست چهره کشور ایران را به شکلی در جهان معرفی نماید که بطور قطع دربرگیرنده نگاه های مثبتی بود.
این تهیه کننده درباره نحوه حضور اعضای کادر درمان بیمارستان برای حضور در این کنسرتهای رایگان توضیح داد: ما برای برگزاری دومین فستیوال موسیقی ققنوس جلساتی را با مدیران روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و چند مجموعه دیگر برگزار کردیم که طی آن قرار شد این مجموعه ها اسامی کاملی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان های درگیر کرونا را به ما بدهند و ما بعد از رویت و بررسی، اسامی این عزیزان در سامانه منتشر نماییم که حتی اگر اسمی از قلم افتاده باشد از آن آگاه باشیم. اما ماجرا به شکلی دیگر رقم خورد و طی روزهای گذشته دیدیم که جناب حریرچی در مصاحبه ای تصویری اعلام نمودند که در شهرهای وضعیت زرد و حتی سفید هم اجازه برگزاری کنسرت نمی دهند.
وی در بخش پایانی صحبت های خود اشاره کرد: ایده ما برای برگزاری کنسرت در قالب دومین فستیوال موسیقی ققنوس سر جای خود قرار داد و هم ما و هم هنرمندان آمادگی دارند تا در قالب شرایطی که گفتم میزبان کادر درمان پس از مجوز ستاد ملی مقابله کرونا باشیم. ما دوست داشتیم این رویداد تبدیل به یک رویداد جهانی شود تا در زمانی که به کشور عزیزمان در رسانه ها حمله می کنند ما بتوانیم با یک حرکت فرهنگی شرایط متفاوت تری را پیش روی مخاطبان قرار دهیم. همین حالا آماده هستیم تا بلافاصله پس از اعلام ستاد کرونا حرکت را شروع نماییم و با یک حرکت فرهنگی مناسب و بدون مبالغه جواب مناسبی به بدخواهان ایران بدهیم.


منبع:

1399/11/10
23:32:58
0.0 / 5
902
تگهای خبر: كنسرت , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو