با هدف رونق اقتصاد هنر؛

مدیرعامل بنیاد رودكی یك انجمن تشكیل داد

مدیرعامل بنیاد رودكی یك انجمن تشكیل داد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو هیات مدیره نخستین انجمن موسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری استان تهران با برگزاری اولین نشست رسمی خود در تالار رودکی انتخاب شدند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نخستین انجمن مؤسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری استان تهران با هدف حمایت و توسعه کسب و کارهای در رابطه با هنر و رونق اقتصاد هنر در چارچوب تشکل های عضو اتاق بازرگانی شروع به کار کرد.
درابتدای این جلسه، مهدی افضلی بنیان گذار انجمن و مدیرعامل بنیاد رودکی به رسالت های تشکیل انجمن مؤسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری استان تهران پرداخت.
کاربردی سازی روش های مدیریت کسب وکارهای هنری
وی اظهار داشت: در گفتمان اقتصاد هنر، نیازمند به روزرسانی دانش و کاربردی سازی روش های مدیریت کسب وکارهای هنری چه از منظر مدیریتی و چه از منظر اقتصادی هستیم. یعنی راهبردی بدون تصدی گری و تولی گری دولتی. ما معتقدیم اگرمی خواهیم هنر را زنده و بالنده نگه داریم اقتصاد هنر در این دیار باید جدی گرفته شود. در این راستا سعی کردیم کانونی ایجاد نماییم تا اهالی هنر بتوانند با دانش روز اقتصاد و مدیریت کسب و کار آشنا شوند؛ دعوت از متخصصین امر و برگزاری جلسات گفتمانی، انجام پژوهش های تخصصی و برنامه های دیگری که در این چارچوب برنامه ریزی شده اند، اقتصاد هنر و اقتصاد کسب وکارهای هنری را به دست خودِ اهالی هنر رشد داده و شکوفا می کند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی افزود: امیدواریم انجمن مؤسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری بتواند به صورت درون زا، بنیانِ اقتصادیِ فعالان حوزه فرهنگ و هنر را بگونه ای تقویت کند که اندیشه، فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی هر چه بیشتر بین المللی شود. رسالت اصلی انجمن موسسات و آموزشگاه های فرهنگی هنری شناخت شاخص های اقتصادی در کسب وکارهای فرهنگی هنری در جهت تقویت بنیه اقتصادی این مجموعه ها، در چارچوب گفتگو، هم اندیشی، مشاوره و پژوهش است و در این راستا دستِ اندیشمندان و پژوهشگران این حوزه را به گرمی می فشاریم.
اقتصاد هنر باید از راه انجمن های بخش خصوصی پیگیری شود
در ادامه مهدی کرباسیان، عضو اتاق بازرگانی در ارتباط با مورد توجه قرار گرفتن بحث اقتصاد هنر در اتاق بازرگانی اظهار داشت: امروزه بخش اعظمی از اقتصاد در جهان به چرخش مالی هنر برمی گردد. همان گونه که در سالهای گذشته مشاهده شده، کشورهای پیشرفته دنیا که توانسته اند به رشد و توسعه برسند، هنر را با اقتصاد تلفیق کرده اند. البته در کشور ما اقتصاد هنر به بخش های دولتی متصل است که اگر این اقتصاد از راه انجمن های حوزه خصوصی پیگیری شود اساسا می تواند نقش موثرتری داشته باشد.
غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل ها و مسئولیت های اجتماعی اتاق تهران هم در سخنانی ضمن عرضه توضیحاتی درباره ظرفیت های این اتاق برای کمک به اقتصاد هنر اظهار داشت: اتاق تهران در کوشش برای بهبود فضای کسب و کار و حل چالش های پیش روی فعالان اقتصادی در گفتگو با دولت می باشد.
وی ضمن اشاره به قانون بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: انجمن ها و تشکل های اتاق بازرگانی در لیست ملی جایگاه سازمانی داشته و تکلیف قانونی برآن وارد شده و می توان در بهبود فضای کسب و کار از آن بهره برد. در این چارچوب انجمن موسسات و آموزشگاه های فرهنگی و هنری استان تهران یک تشکل مستقل با هیئت مدیره و با بودجه مشخص است که مورد حمایت اتاق بازرگانی تهران بوده و امیدواریم بتوانید مدافع خوبی برای تشکل خویش در تعالی اهدافتان باشید.
مدیر امور تشکل ها و مسئولیت های اجتماعی اتاق تهرانبا اشاره به ۲۵۰ تشکل ثبت شده و موجود در اتاق بازرگانی از حضور ۱۰ کمیسیون این اتاق یاد کرد و اظهار داشت: ما با ایجاد این کمیسیون با ساختار و آیین نامه های مدون با ارتباط با دولت و مجلس و نهادهای حاکمیتی در رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار تلاش می نماییم.
اعضای هیات مدیره انجمن تازه تاسیس چه کسانی هستند؟
در این جلسه بعد از به رأی گذاشتن بخش هایی از اساسنامه، انتخابات هیئت مدیره انجمن برگزار شد و بر این اساس مهدی افضلی، حسین مسافرآستانه، علی متقیان، اصغر همت، احسان آقایی سیدمحمد عمرانی و علیرضا مسگرخویی بعنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شدند.
مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، مهدی کرباسیان نماینده اتاق بازرگانی، غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل ها و مسئولیت های اجتماعی اتاق تهران، اصغر همت، پیام دهکردی، اسماعیل آذر، علی متقیان، کامبیز صبری، ستاره اسکندری، امیر راد، احسان آقایی همچون حاضران در مراسم بودند.


منبع:

1399/11/14
22:36:17
0.0 / 5
1103
تگهای خبر: آموزش , ساز , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳