عقد یك تفاهم نامه در جریان نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی

عقد یك تفاهم نامه در جریان نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو همزمان با چهارمین روز از اولین نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی تفاهم نامه همکاری بین پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، محمد حسین ایمانی خوشخو، سرپرست پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی در مراسم عقد تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار نمود: با عنایت به مسئولیت سنگین این وزارت خانه در ساماندهی حوزه اشتغال در کشور و رویکرد فرهنگی که در این حوزه دارد و از آن رو که پارک ما هم همچون پارک هایی است که در حوزه فرهنگ کار می کند، فصل مشترک بین این دو نهاد می تواند اتفاق خوبی را رقم بزند که ما از ظرفیت های فرهنگی برای توسعه اشتغال در کشور بخصوص اشتغال های زود بازده و پایدار استفاده نماییم.
او اضافه کرد: هدف اصلی ما در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این است که ظرفیت های فرهنگی را به محصولات فرهنگی تبدیل نماییم. این فعالیتهای مشترک می تواند در این حوزه راهگشا باشد تا وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هم از این ظرفیت ها بهره ببرد. به واقع همکاری پارک ملی و علوم و فناوری های نرم و صنایعی فرهنگی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هم برای فرهنگ و هم برای کسب و کارهای متکی بر آن مفید خواهد بود.
در ادامه این مراسم هم ابراهیم صادقی فر، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی بیان نمود: هرگاه فرهنگ با خلاقیت عجین شد توانست مرزهای جدیدی را فتح کند؛ در حقیقت حوزه فرهنگ و خلاقیت به قدری امروزه به یکدیگر نزدیک شدند که پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی توانسته این دو واژه را در جهت رشد و توسعه ایجاد نماید.
او اضافه کرد: بسیار خرسندم که از این نمایشگاه بازدید کردم، نزدیک به سه سال است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حوزه صنایع فرهنگ و خلاق ایجاد کردیم چون که اعتقاد داشتیم صنایع فرهنگی دنیای بهتری برای انسان ها می سازد.
او ضمن اشاره به این که از آنجایی که در صنایع فرهنگی با کاهش فقر رو به رو خواهیم بود و عدالت در توسعه صنایع فرهنگی رشد و نمو بیشتری دارد، اظهار نمود: صنایع فرهنگی می تواند سبب رشد معکوس در حوزه مهاجرت شود. ریشه های فرهنگی می تواند سبب افزایش ثروت ملی شده و به سادگی می توان این اتفاق را درک کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار همینطور خاطرنشان کرد: همینطور حوزه بوم زیست و محیط زیست و توسعه صنایع فرهنگی هم رشد می کند. باید خوشبین باشیم که در هر کجای کشور می تواند توسعه یابد و ضمن این که کمک شایانی در کاهش بیکاری و افزایش سرمایه اجتماعی کرده و همینطور کمک حال بسیار خوبی در اقتصاد و دانش و پژوهش باشد.
صادقی فر در انتها اظهار داشت: این تفاهم نامه اتفاق خوبی میان پارک علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی است و به اعتقاد من در این نمایشگاه کارهای نو بسیاری دیده شد و هرگونه کمکی که در این راه باشد انجام خواهیم داد و این تفاهم نامه می تواند حامل همکاری بسیار مفیدی باشد.
در ادامه هم تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی به انعقاد طرفین رسید.
منبع:

1399/11/19
22:25:48
0.0 / 5
940
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو