موسیقی فجر ۳۶ در آینه مهر؛

ضبط اجراهای جشنواره موسیقی فجر ادامه دارد

ضبط اجراهای جشنواره موسیقی فجر ادامه دارد

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تالار رودکی از ضبط اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بازدید نمود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی عصر سه شنبه ۲۱ بهمن از ضبط اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بازدید کردند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از ضبط اجراهای جشنواره اظهار داشت: بیماری کرونا در کنار اینکه تهدید بزرگی ضد زندگی مرسوم انسانی است، فرصت بهره برداری از جهان و فضای مجازی را بیشتر کرده است. جهان مجبور شد آنچه را که شاید در یک بستر زمانی طولانی تری به وقوع می پیوست، در این بازه زمان اجرا نماید. کوچ عرضه آثار و تماشا و مواجهه با آثار هنری از راه جهان مجازی یکی از این رویکردها است.
حسینی افزود: طبیعتاً هم اکنون زمان کوتاهی است به جهت اینکه کارشناسان و برنامه ریزان درباره عرضه آثار هنری در فضای مجازی داوری قابل توجهی داشته باشند ولی روندی که تابحال پیش رفته نشان داده است که فضای مجازی دسترس پذیری هنر را فراوان تر می کند. رخدادهایی که در طول ۱۱ ماه گذشته به صورت مجازی برگزار شده، نشانه افزایش مخاطبان است ولی در عین حال این مورد می تواند یک صدمه هم باشد. پس باید تمهیدی اندیشیده شود که شکل اجرای زنده آثار هنری و مواجه هنرمند و مخاطب بعد از رفع کرونا به فراموشی سپرده نشود تا هر دو ظرفیت یعنی اجرای زنده آثار و اجراهای هنری و به صورت مجازی در کنار هم استمرار یابد. ازاین رو بعد از کرونا هم اجراهای برخط می تواند در کنار اجراهایی با حضور مخاطبان ادامه یابد.
معاون هنری در ادامه اظهار داشت: از نظر مهارت، تکنیک اجرا و نحوه عرضه پیشرفت گروه ها دیده می شود و نکات دیگری مانند ادبیات بعنوان محور مولد و پیشران هنر نیازمند این است که به آن توجه بیشتری شود و ادبیات می تواند این چرخه را به گردش بهتری سوق دهد.


منبع:

1399/11/24
23:11:06
0.0 / 5
801
تگهای خبر: جشنواره , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳