جشنواره تجسمی فجر از نگاه یكی از اعضای شورای سیاست گذاری

نمی توان انكار كرد كه خیلی از مخاطبانمان را از دست داده ایم

نمی توان انكار كرد كه خیلی از مخاطبانمان را از دست داده ایم

سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر این روزها در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است و همانطور که از شرایط موجود در جامعه انتظار می رفت با استقبال چندانی از طرف مخاطب همراه نشد. موضوعی که به باور یکی از اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره امسال، غیرقابل انکار است.


فرزاد فرجی ـ هنرمند عرصه سفال و سرامیک و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره تجسمی فجر سیزدهم ـ در گفت وگویی با ایسنا درباره علت کم بودن جامعه مخاطبان در جشنواره اظهار نمود: بطور کلی وضعیت کمّی آثاری که به جشنواره رسید ـ آن هم باتوجه به شرایط موجود ـ خوب بود اما مطمئناً این محدودیت ها و شرایط روحی و روانی در جامعه این رویداد را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
او افزود: به هر حال هر رویدادی باید به حضور مخاطبان، همایش ها، نشست های تخصصی و گفتمان ختم شود تا بتوان پله ای را طی کرد تا به مرحله های بعدی رسید. اینکه آثار زیادی به معرض نمایش گذاشته شوند، اما رفتارهای متقابل میان هنرمند و مردم و لایه های مختلف هنری صورت نگیرد، طبیعتا با بازخورد مطلوبی همراه نمی گردد. در حقیقت نمی توان انکار کرد که خیلی از مخاطبان تخصصی را نه فقط در جشنواره تجسمی فجر بلکه در بسیاری دیگر از رویدادهای هنری از دست داده ایم.
رئیس سابق انجمن هنرمندان سفالگر ایران همین طور در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان تاثیرگاری کرونا بر آثار ارسالی به جشنواره تجسمی امسال، اشاره کرد: هنرمند بعنوان یک عضو زنده نسبت به هر اتفاقی که در دنیای پیرامونش می افتد، واکنش نشان میدهد. مطمئنا ویروس کرونا نیز یکی از اتفاقات مهمی بود که نه فقط هنرمندان، بلکه کل دنیا را با خود درگیر کرده است و در هر طیف از لایه های اجتماعی نسبت به این اتفاق واکنش های رفتاری را دیده ایم.
فرجی اضافه کرد: در بین اما نمی توان اظهار داشت که در آثار هنرمندان بخش سفال و سرامیک نمود خاصی از ویروس کرونا نشان داده شده باشد؛ اما به صورت کلی در برخی از کارهای ارائه شده در دوسالانه و جشنواره تجسمی، تاثیر روحی و روانی و موضوع درگیری انسان با محیط پیرامون دیده می شود که در حقیقت به صورت غیرمستقیم به موضوع کرونا پرداخته شده است.1399/11/29
23:47:23
0.0 / 5
852
تگهای خبر: جشنواره , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴