پرنسس های كوره به كاما رسید

پرنسس های كوره به كاما رسید

دومین نمایشگاه عکس علی صوفی با عنوان پرنسس های کوره ۸ اسفند در گالری کاما افتتاح می شود و به مدت ۲ هفته ادامه خواهد داشت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، علی صوفی درباره نمایشگاه عکس «پرنسس های کوره» اظهار داشت: در «پرنسس های کوره» مجموعه ای از ۱۵ عکس پرتره رنگی از دخترانی که در کوره های آجرپزی به همراه خانواده هایشان زندگی می کنند، به معرض نمایش گذاشته ام. زمانی که عکاسی این مجموعه را شروع کردم، این کار را با هدف برگزاری نمایشگاه انجام ندادم بلکه می خواستم رویاهای این کودکان را به نمایش بگذارم. بنابراین با برگزاری این نمایشگاه، این پروژه عکاسی برای من به پایان نمی رسد بلکه ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: برای گرفتن این عکس ها با بچه ها صحبت کردم و از آنها این سوال را پرسیدم که بیشتر دوست دارند چگونه باشند و با این عکس ها تلاش کردم رویاهای آنها را با حداقل امکاناتی که توانستم فراهم کنم، عملی سازم. همیشه تصاویری که از بچه های کوره ها می گرفتم، به خودشان هدیه می دادم اما این دفعه خواستم زیبایی و رویاهای آنها را در معرض دید عموم بگذارم.
صوفی افزود: من سال هاست که عکاسی می کنم و تمرکزم را روی عکاسی مستند اجتماعی و پرتره گذاشته ام و برخلاف بعضی از عکاسان که برای گرفتن یک فریم عکس، حرمت سوژه را نادیده می گیرند، تلاش می کنم بر روی زندگی افراد و ساکنان مناطقی که از آنها عکاسی می کنم تاثیر بگذارم. بیشتر از ۷ سال است که به کوره های آجرپزی جنوب تهران رفت آمد و از ساکنان این مناطق عکاسی می کنم و در این زمان توانسته ام ارتباط خوبی با ساکنان این کوره ها برقرار کنم و عکاسی از این کوره ها فرصتی را برای من فراهم نموده تا بتوانم کمکی به این خانواده ها کنم و تغییری در وضیعت زندگی آنها به وجود بیاورم. خوشحالم که در این میان، افراد مختلفی که بخش عمده آنها از طبقه متوسط اجتماع هستند در این کار انسان دوستانه با من همراه شده اند.
به گفته این عکاس در این نمایشگاه ۱۵ عکس رنگی در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ به معرض نمایش گذاشته شده است و این عکاس می خواهد عوائد فروش این نمایشگاه را برای بهبود وضیعت زندگی و آموزشی کودکانی که در کوره های آجرپزی جنوب شرق تهران زندگی می کنند، صرف کند.
در متن استیمنت این نمایشگاه به قلم سعید امکانی آمده است: «علی صوفی در این مجموعه کوشیده روُیای کودکانی را به تصویر بکشد که سال ها با نبض آنها زندگی کرده است. هر کدام از این پرتره ها پشت چهره پرنسس وارشان درد و غمی عمیق پنهان است که عکاس با تیزهوشی آنها را به تصویر کشیده است و هر کدام حاکی از روُیای معصومانه کودکانه و سبک زندگی این کودکان است.
عکاس به غیر از دغدغه عکاسی بلکه با هویت دادن به تک تک این کودکان توانسته روُیای فانتزی آنها را هم به حقیقت برساند. روُیایی که هر کودکی برای خود می سازد و با آن زندگی می کند. کودکان دختری که در تصاویر علی صوفی هستند ملکه و پرنسس هایی هستند که تنها در افسانه ها نیست و علی صوفی توانسته با حداقل چیزهایی چون تاج گل، دستبند و شنل ملکه … که به انتخاب خود این کودکان بوده روُیای آنها را به تصویر بکشد و آنها را برای لحظه ای از حقیقت خود دور کند.»
علی صوفی نقاش خودآموخته و عکاس متولد ۱۳۶۱ تبریز و دانش آموخته رشته عکاسی است. او سال هاست که تمرکزش را روی عکاسی مستند اجتماعی و تبلیغاتی گذاشته است و تابحال در بیشتر از پنج نمایشگاه گروهی عکس هایش را به معرض نمایش گذاشته است. او پیش تر مجموعه دیگری از عکس هایش را با عنوان در همین حوالی در گالری آریانا به معرض نمایش گذاشته است.
گالری کاما در خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاک ۴۴، ساختمان فرین واقع است.


منبع:

1399/12/05
18:44:16
0.0 / 5
866
تگهای خبر: آموزش , ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴