گالری گردی در ایام آخر سال

گالری گردی در ایام آخر سال

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو حالا دیگر یک سال از شیوع کرونا در کشور می گذرد و پس از کش و قوس های فراوان نهایتا خیلی از برنامه های هنری به روال سابق خود بازگشته اند و گالری ها هم این روزها به شکل جدی تری با برگزاری نمایشگاه های هنری، به فعالیتشان ادامه می دهند؛ البته باز هم بعضی از گالری ها ترجیح داده اند که در شرایط فعلی همچنان تعطیل بمانند یا نمایشگاه های آنلاین برگزار کنند.


در این راستا، این گزارش ایسنا، مروری دارد بر تعدادی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

*******

حمایت ۵۰ هنرمند از بیماران مبتلا به سرطان
چهارمین نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر ایران از روز جمعه (۱۵ اسفندماه) در فرهنگسرای نیاوران و برای پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان تحت پوشش یک موسسه خیریه افتتاح می شود.
۵۰ هنرمند معاصر ایران، با ارائه بیش از ۷۰ اثر در پشتیبانی از بیماران تحت پوشش این موسسه، در کنار بیماران مبتلا به سرطان قرار گرفته اند و عواید حاصل از فروش آثارشان را به هزینه های درمان آنها اختصاص می دهند.
در این نمایشگاه آثاری از احمد آریـا منش، آذر آل طاها، فریـدون آو، اکـرم ابــوالحـسنی، شرمینـه ابوترابی، محمـد احصـایـی، امیـر اردویی، عبـدی اسبـقی، فـرح اصــولی، سیمیـن اکـرامـی، رضـا بانگیـز، هما بذر افشـان، تـارا بهبـهـانی، طاهـا بهبـهـانی، علی ترقـی. جاه، وحیـد چمانی، محسن دایی نـبی، بهـرام دبیـری، مصطـفی دشـتی، امیـد خاکبـاز، روح اللـه حسیــن زاده، اسماعیـل رشـوند، مجتـبی رمـزی، علی رضـوی، مریم سالـور، علیرضا سعادتمنــد، پیمـان شعـفی، بهـزاد شیـشه گـران، دلبــر شهـباز، میر یعقـوب سگ تراش، رضـوان صـادق زاده، عیـن الدیـن صادق زاده، قـدرت الله عاقلـی، حمیـد عجـمی، ناصـر عزیـزی، حـدیث علیـپور، حمیدرضا فتـوحی، محمد هادی فــدوی، مهـرداد فلاح، نیلوفر قادری. نـژاد، خلیـل کویکـی، رضا لاهیـجی، حسیـن محجـوبی، فـرزانه محجـوبی، احمـد محمـدپور، سیـده لیلا موسـوی، میـنا نـادری، علـی نـدایی، گیــزلا وارگاسیـنایی، شهـروز هاشـمی و شهـلا همـایـونی در چهارمین نمایشگاه هنرمندان معاصر به معرض نمایش گذاشته می شود.
این نمایشگاه روز جمعه (۱۵ اسفندماه) ساعت ۱۶ در فرهنگسرای نیاوران شروع به کار می کند و تا ۲۲ اسفندماه ادامه دارد. ساعت بازدید در روزهـای هفتـه ۱۰ تا ۱۸ و در روزهـای تعطیل ۱۴ تا ۱۸ است.
علاقه مندان برای بازدید و خرید آثار می توانند به آدرس فرهنگسرای نیـاوران، خـیـابان پاسداران، مقـابل پارک نیـاوران مراجعه کنند.

نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشی خط در سیحون
نمایشگاه گروهی نقاشی، نقاشی خط از روز جمعه (۱۵ اسفند ماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا ۲۵ اسفند نیز ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون نسرین تقوی، آزاده توحیدی، سعید شافعی، منا عروجی، شادی علیمی و النا قاسمی به معرض نمایش گذاشته می شود.
گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ واقع شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم گشته است. مراسم افتتاحیه نیز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است. گالری روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه تعطیل می باشد.

«ماخولیا» در گالری اعتماد ۱
نمایشگاه انفرادی «ماخولیا» با آثاری از فرزانه عبدلی روز جمعه (۱۵ اسفندماه) در گالری اعتماد ۱ شروع به کار می کند و تا ۲۶ اسفند ماه ادامه دارد.
در توضیح نمایشگاه «ماخولیا» آمده است: دیدن سایه ی ماخولیا خود سرآغاز التیام و پذیرش فضایی از هم گسسته و اندوه زا بود. تصویر کردن زمین های سوخته رویارویی و تصدیق ناکامی و حسرت و فقدان است. بعد از ایستادگی مقابل ماخولیا در واکنش به ویرانگی و زوالی که از سر می گذرد. رو به سمت زندگی، معجزه وار از ذغال و مرده گی، هاله و جوانه بیرون کشیده ام. اسطوره آفرینش در تخیل من حتی با سرانگشتان مثله شده باز هم به جنبش درآمده و به دنبال خلق است رشته های مس، حضور اراده و تمایل من است مقابل ماتم و ماتم شرط حضور مجسمه هایی است که در تمنای چیزی هستند. معنا انسجاما یا شاید عشق!؟»
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است. افتتاحیه نیز از ساعت ۱۵ تا ۲۰ است.

نمایشگاهی از شمایل نگاری و نسخ خطی قرآنی
نمایشگاه شمایل نگاری و نسخ خطی «جلوه وجه» در موزه فلسطین فرهنگستان هنر برگزار است.
در نمایشگاه «جلوه وجه» که تا ۲۱ اسفند ماه و مبعث حضرت محمد(ص) ادامه دارد، ۱۱۰ اثر شمایل نگاری و نسخ خطی قرآنی از هنرمندانی چون محمد اسماعیل مهدی پور، علی نعمتی فر، حسین شوال منش و... به معرض نمایش گذاشته می شود.
مراسم افتتاحیه نمایشگاه با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی روز چهارشنبه (۶ اسفند ماه) از ساعت ۱۶ شروع به کار کرد و تا ۲۱ اسفندماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و روزهای پنجشنبه از ۱۰ تا ۱۵ امکان بازدید از این نمایشگاه برقرار است.
موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان ولیعصر(ع)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران شهید مظفر، شماره ۷۴ واقع شده است.


۲ نمایشگاه هنری در گالری شیرین
نمایشگاه گروهی مجسمه هنرجویان محمد مردی با عنوان «تضاد» و نمایشگاه گروهی مجسمه و نقاشی با عنوان «رویکردها و گرایش ها ۳» تا ۲۲ فرودین ماه ۱۴۰۰ در گالری شیرین ادامه دارند.
ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه ۱۱ تا ۱۸ فقط با تعیین وقت قبلی اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیلست.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.


«موسیزیوم» در گالری ٱ
نمایشگاه انفرادی چیدمان «موسیزیوم» با آثاری از مازیار مختاری تا ۱۹ اسفند در گالری ٱ برقرار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیلست.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.


«بیرون» در گالری طراحان آزاد
نمایشگاه انفرادی «بیرون» با آثاری از سمیرا اسکندرفر و حامد صحیحی تا ۱۹ اسفندماه در گالری طراحان آزاد ادامه دارد.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم گشته است.

«یادداشت ها» در گالری این جا
نمایشگاه انفرادی «یادداشتها» با آثاری از حسین شیراحمدی تا ۲۲ اسفندماه در گالری این جا برقرار است.
در قسمتی از توضیح این نمایشگاه به قلم هنرمند آمده است: «یادداشت ها عموماً بد خط هستند. گاهی با عجله ثبت می شوند و گاهی با طمأنینه. جلوه ای نمی خواهند داشته باشند و در بطن خود بسیار خصوصی می نمایند. زیبایی خط ها متضمن اهمیت درون مایه شان نیست. فضای نوشته شدن خاصی را نمی طلبند و ضرورتشان فقط و فقط در ثبت شدنشان است. افکار کوچکی هستند که برای راه یافتن به یک کلیت فکری، باید تعداد زیادی از این یادداشت ها را دید. حاوی مقداری ذوق و قریحه و میزان زیادی بی تفاوتی نسبت به فهم خود هستند. سیال اند و بعضاً متناقض می نمایند.»
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل شده است.
گالری این جا در خیاﺑﺎن کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۹۵ واقع شده است.

«دلربایی دریا زیر پای ماه» در راه ابریشم
شاهین اسفندیاری هنرمند جوان ایرانی بتازگی چهارمین نمایشگاه انفرادی اش را با به تصویر کشیدن ۱۰ عکس و یک ویدئو برای نمایش «دلربایی دریا زیر پای ماه» برگزار است.
داستان جزر و مد حکایت نرمش دلربای دریا در مقایسه با خشکی زمین است که برابر نیروی کشش ماه ایستادگی نمی کند و توده های آب زیر پای ماه انباشته می شوند و «مد» را رقم می زنند. هم زمان با تشکیل این پدیده رو به ماه، مد دیگری هم آن سوی کره زمین ایجاد می شود تا آب های آن سو که از ماه به دورند از جو پیش آمده عقب بمانند و به تشکیل آب- توده کلانی منجر شود. بنا بر این روزانه (هر ۲۴ ساعت و ۲.۵ دقیقه) هر نقطه از سطح دریا دو بار دستخوش مد و دو بار دستخوش جذر خواهد بود. پدیده ای جذاب که به خلق ۱۰ عکس و یک ویدئو از اسفندیاری در این نمایشگاه منجر گردیده است.
نمایشگاه «جذر و مد» شاهین اسفندیاری تا ۲۰ اسفند در نمایشگاه راه ابریشم واقع در بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنو آجر (به جز دوشنبه ها و ایام تعطیل) از ساعت ۱۶ تا ۱۹ برپا خواهد بود.

«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» در موزه هنرهای معاصر
«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» عنوان دو نمایشگاهی هستند که از زمان بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران، در حال برگزاری هستند.
در نمایشگاه «ارمغان»، ۱۳۵ اثر از ۴۲ هنرمند از آثار اهدایی مجموعه منیژه میرعمادی به موزه هنرهای معاصر تهران و ۲۶ اثر از ۱۵ هنرمند از آثار گنجینه موزه نیز که متناسب با نمایشگاه آثار اهدایی مجموعه میرعمادی است، به معرض نمایش گذاشته شده اند.
در نمایشگاه «ارمغان» آثاری از ابوالقاسم سعیدی، احمد اسفندیاری، بهجت صدر، پروانه اعتمادی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، جعفر روحبخش، حجت الله شکیبا، حسین زنده رودی، حسین کاظمی، حسین محجوبی، رضا بانگیز، رضا مافی، ژازه تباتبایی، سهراب سپهری، شکوه ریاضی، صادق تبریزی، عباس کیارستمی، علی اکبر صادقی، علیرضا گلستانه، علیرضا اسپهبد، غلامحسین نامی، فرامرز پیلارام، فرح اصولی، فریده لاشایی، فریدون آو، قاسم حاجی زاده، کامران کاتوزیان، کورش شیشه گران، گیزلا وارگا سینایی، مارکو گریگوریان، محمد احصایی، محمود جوادی پور، مسعود عربشاهی، منوچهر شیبانی، منوچهر یکتایی، منیژه میرعمادی، مهدی سحابی، مهدی ویشکایی، ناصر اویسی، نصرت الله مسلمیان و رعنا فرنود از مجموعه اهدایی زنده یاد میرعمادی روی دیوار موزه هنرهای معاصر تهران می رود.
همین طور نمایشگاه عکس مفهومی گزیده ای از گنجینه عکس موزه هنرهای معاصر تهران است که در آن ۱۸ اثر از ۱۳ هنرمند همچون دنیس اپنهایم، برند و هیلا بکر، گروان الک، گوردون ماتا کلارک، ادوارد روشا، جرج و گیلبرت، جان گروور و... به معرض نمایش گذاشته می شود.

برگزاری یک نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان و مدیا
نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان و میکس مدیا با عنوان «یوتاب» جمعه (۸ اسفند) در گالری شریف افتتاح می شود.
این نمایشگاه با حضور هفت هنرمند و نمایش ۲۹ اثر و دو فضای چیدمانی در حال برگزاری است.
«یوتاب» را نازلی عباس پور و سارا ساسانی گردآوری کرده اند. هنرمندان این نمایشگاه هم کتایون کرمی، محمود محرومی، بابک کاظمی، هوفر حقیقی، محمود مکتبی، نازلی عباس پور و سارا ساسانی هستند.
نمایشگاه گروهی «یوتاب» جمعه، ۸ اسفند ماه ساعت ۱۶ افتتاح می شود.
این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۱۹ اسفندماه ادامه دارد و علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۱۸ می توانند در محل گالری شریف واقع در میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ حضور پیدا کنند. گالری شریف شنبه ها تعطیلست.1399/12/15
12:41:18
0.0 / 5
860
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو