در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

هنر زبان مشترك فرهنگ هاست

هنر زبان مشترك فرهنگ هاست

یک هنرمند نقاش معتقد می باشد هنر زبانی مشترک بین افراد با هر قومیت فرهنگ است و وسیله ای برای ابراز احساسات، علایق، درد و فرهنگ بین افراد مختلف در جهان با هنر و حیطه های مختلف آن صورت می گیرد.پریسا شفیعی هنرمند نقاش که نمایشگاه انفرادی آثارش در گالری «گل های داوودی» برپاست، درباره ایده این نمایشگاه به خبرنگار مهر اظهار داشت: نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی هایم متشکل از ۱۵ تابلوی نقاشی با تکنیک اکرلیک در سبک سوررئال است که ایده اصلی آثار این نمایشگاه از نقاشی با عنوان «تکیه دولت» اثر استادم، کاوه کاووسی آمده است. این نقاشی ها بیشتر حس و جنبه معنوی برایم دارند و به صورتی معضلات را به چالش کشیدم.
وی که در رشته طراحی لباس و بازیگری نیز فعال است درباره ارتباط نقاشی هایش با دیگر هنرها توضیح داد: به اعتقاد من، همه آثار هنری وجه مشترکی با یکدیگر دارند؛ همانطور که هنرمند شخصی است که به آفرینش آثار هنری می پردازد یا در هر شاخه ای از کارهای انسانی که به هنر مربوط می شود، در حال فعالیت است. نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، موسیقی و بازیگری همگی جزئی از هنر محسوب می شوند و افرادی که به دنبال فراگیری این فعالیت ها هستند هنرمند نام دارند.
شفیعی اشاره کرد: هنر زبانی مشترک بین افراد با هر قومیت و ملیت و فرهنگ است و وسیله ای برای ابراز احساسات، علایق، درد و رنج و فرهنگ بین افراد مختلف در جهان با هنر و حیطه های مختلف آن صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: برخی از افراد به هنر علاقه فراوانی دارند و قصد در کشف و آموزش و ایجاد آثار هنری دارند و کشور ما با داشتن تمدنی چندین ساله از این قاعده مستثنا نیست. از گذشته های دور هنر در میان ایرانیان رواج زیادی داشته و آثار هنری ارزشمندی از آن دوران نیز برای ما به یادگار مانده است؛ مانند طراحی و نقاشی روی دیوارهای مساجد و کاخ ها، خوشنویسی و خطاطی اشعار، نقاشی و طراحی طبیعت پیرامون، فرش بافی، هنرهای دستی و….

این هنرمند بیان کرد: هنر رشته ای نیست که تنها با تلاش در آن بتوان موفقیت را به دست آورد. برای پیشرفت در این رشته باید استعداد ذاتی و علاقه فراوان در بطن وجودی فرد وجود داشته باشد و با آموزش درست به شکوفایی و خلق آثار باارزش منجر شود. افراد هنرمند دنیا را از زاویه ای دیگری می بینند و این تفاوت موجب پی بردن به زیبایی های خلقت شده و در نهایت به خلق آثار باارزش منجر می شود.
وی اضافه کرد: من عاشق هنر هستم و این علاقه موجب شد که در چندین رشته طراحی مد و لباس و بازیگری همچنین نقاشی فعالیت داشته باشم. نقاشی رشته ای است که من بیشتر تفکرات و روحیات را بیان می کنم و لذت می برم.
شفیعی همین طور درباره آثار این نمایشگاه اظهار داشت: یک سال برای خلق این آثار وقت گذاشتم و پس از آن نیز خیلی جدی و حرفه ای نقاشی هایی در سبک سوررئال الهام گرفته از شاهنامه فردوسی و مولانا کار می کنم تا در سطح بین المللی ارائه بدهم.
پریسا شفیعی هنرمند نقاش و متولد تهران است. وی کارشناس ارشد طراحی مد و لباس و کارشناسی نقاشی و دانش آموخته بازیگری است. وی تجربه بازی و طراحی لباس چند تئاتر و فیلم را داشته و تا حالا در چندین نمایشگاه نقاشی گروهی در تهران و استانبول ترکیه و نمایشگاه بین المللی آنلاین پورتال کانادایی بیافرین و آرت شاپ آمریکایی آرت بال شرکت کرده است.
اولین نمایشگاه نقاشی انفرادی پریسا شفیعی تا جمعه ۱۵ اسفندماه در گالری گل های داوودی واقع در خیابان طالقانی بین پل حافظ و خیابان نجات الهی، پلاک ۲۶۳ برپاست.

1399/12/16
13:58:13
0.0 / 5
789
تگهای خبر: آموزش , ساز , موسیقی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳