نمایشگاه عكاس ایرانی از سونامی در ژاپن

نمایشگاه عكاس ایرانی از سونامی در ژاپن

سایت رسمی سیامک یزدانجو: سازمان همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) امسال نیز برای دهمین سال پیاپی در سالگرد وقوع فاجعه سونامی،  نمایشگاهی را از تصاویر افشین والی نژاد در توکیو برگزار می نماید.


این نمایشگاه از روز یازدهم مارس و همزمان با دهمین سالگرد وقوع زلزله، سونامی و به دنبال آن بحران رادیواکتیو در فوکوشیما به مدت دو هفته در ساختمان مرکزی این نهاد در توکیو برگزار می گردد.
افشین والی نژاد، هنرمند عکاس درباره این نمایشگاه به ایسنا توضیح داده است: نخستین بار در ماه نوامبر ۲۰۱۱ هفت ماه پس از سونامی بنابر پیشنهاد و دعوت شادروان خانم ساداکو اوگاتا، رئیس فقید جایکا نمایشگاهی از تصاویر من با مبحث سونامی برگزار گردید. بعد از آن هر سال حدودا چند ماه پیش از یازدهم ماه مارس مسئولان مربوطه هماهنگی های لازم را انجام می دادند تا ضمن برگزاری یک نمایشگاه عکس، در یک همایش یک روزه، پس از سخنرانی یکی از مدیران جایکا و من، فیلم کوتاهی که در مورد فاجعه سونامی ساخته بودم هم برای شرکت کنندگان به نمایش درآید.
او افزود: سال جاری هم با وجود اینکه در ژاپن حضور ندارم، نمایشگاه مطابق روند هر ساله با عنوان «ردپای سونامی از نگاه یک عکاس خبرنگار ایرانی» برگزار می گردد.


منبع:

1399/12/18
18:53:30
0.0 / 5
883
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵