در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

هنر متعهد تاب آوری جامعه را بیشتر می كند

هنر متعهد تاب آوری جامعه را بیشتر می كند

سایت رسمی سیامک یزدانجو: ساسان مویدی معتقد می باشد هنر و هنرمند برای مقابله با تمام بحران ها، بعد از ستادهای مقابله و پیشگیری ویژه آن معضل، حرف اول را می زند و هنر در بالا بردن تاب آوری افراد جامعه بسیار موثر است.ساسان مویدی هنرمند عکاس و داور بخش عکاسی اولین هنرواره ملی «روایت جهاد» درباره واکنش هنرمندان به وقایع و اتفاقات و جایگاه این هنرواره به خبرنگار مهر اظهار داشت: زمانی که جامعه با یک پدیده نادر اجتماعی مواجه می شود، هنرمند با هنر خود تمام مجاهدت ها و اتفاقات تلخ و شیرین مربوط به بحران را ثبت می کند. در همین راستا هنرواره «روایت جهاد» قصد دارد، مجاهدت های کادر درمان کشور و همدلی مردم در قالب های مختلف هنری روایت کند. در این جشنواره هنرمندان عکاس آثار زیادی در راستا مجاهدت های مدافعان سلامت و همدلی های مردم ثبت و به دبیرخانه هنرواره ارسال کردند.
وی درباره استقبال جهت شرکت در این جشنواره و سطح کیفی آثار رسیده، بیان کرد: حدود ۱۴۰۰ فریم عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از لحاظ کیفی در سطح خوبی قرار دارند. در همین راستا آثار بسیار زیادی در بخش عکاسی در حوزه های خبری، مستند و غیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این مساله استقبال بالای هنرمندان عکاس از هنرواره «روایت جهاد» را نشان میدهد.
مویدی اشاره کرد: به سبب حجم نسبتاً زیاد آثار و محدودیت در انتخاب عکس جهت داوری، تعداد قابل توجهی از فریم ها که از استاندارد خوبی برخوردار بودند حذف شدند.
وی اشاره کرد: از تمام هنرمندان و علاقمندان در حوزه عکاسی که برای این دوره از جشنواره کارهای خودرا ارسال کردند اما به سبب محدودیت های موجود از مرحله داوری و ارزیابی حذف شدند تشکر می کنم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.
داور بخش عکاسی هنرواره «روایت جهاد» درباره نقش تأثیرگذار و مهم هنر در وضعیت بحرانی در جامعه اظهار داشت: هنرمند می تواند با بهره گیری از هنر خود در جهت بالا بردن تاب آوری افراد جامعه در وضعیت بحرانی کمک شایانی کند. در حقیقت هنر و هنرمند برای مقابله با تمام بحران ها، بعد از ستادهای مقابله و پیشگیری مخصوص آن معضل حرف اول را می زند.
مویدی در آخر درباره آثار هنری متعهد که می تواند افراد جامعه در مقابل شرایط بحرانی مقاوم کند، بیان کرد: هنرمند با اثری که خلق می کند در قدم اول سطح آگاهی جامعه را نسبت به رویداد رخ داده می افزاید و پس در ادامه می تواند سبب ایجاد نشاط، همدلی و تقویت وحدت در جامعه شود.


منبع:

1400/01/15
12:12:52
5.0 / 5
815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو