نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران فراخوان داد

نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران فراخوان داد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو فراخوان بخش سراسرنما در نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران منتشر گردید که در شهریور ماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار می گردد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، انجمن هنرمندان نقاش ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بخش «سراسرنما»ی نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران را در شهریورماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار می نماید.
بر اساس آیین نامه دوسالانه ملی نقاشی ایران، این رویداد از سه بخش «سراسرنما» (panorama)، «گفت وگو» (forum) و «کیوریتوریال» (curatorial) شکل گرفته است. ۲ بخش «گفت وگو» و «کیوریتوریال» توسط شورای سیاستگذاری دوسالانه و هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران برنامه ریزی می شود و مشخصات آن در زمان های مقرر به اطلاع عموم خواهد رسید.
اهداف دوسالانه
* اعتلای رسانه نقاشی به صورت خاص و هنرهای تجسمی به صورت عام
* ایجاد بستری جهت نمایش بخشی از صحنه هنر ایران در حوزه هنرهای تجسمی
* زمینه سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران
* رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه
* گسترش ظرفیت بیان هنری در حوزه های متعدد و انواع فعالیتهای فردی و اجتماعی
* توسعه روابط فرهنگی-هنری در بین هنرمندان و درخلال هنرمندان و مخاطبان
شرایط ثبت نام
شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه برای همه هنرمندان و علاقه مندان آزاد و به معنای پذیرش ضوابط فراخوان و رأی هیات های انتخاب و داوران است.
ثبت نام، تقاضای شرکت، ارسال تصویر آثار و مشخصات آثار و هنرمندان فقط از راه وبسایت انجمن هنرمندان نقاش ایران به آدرس iranpainters.com امکان پذیر است.
در بخش سراسرنمای دوسالانه، آثار خلق شده نقاشی یا آثار میان رسانه ای در رابطه با نقاشی پذیرفته خواهند شد.
زمان خلق آثار نباید قبل از سال ۱۳۹۶ باشد.
انتخاب آثار برای شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه طی ۲ مرحله انجام می پذیرد. نخست تصاویر ارسالی از آثار هنرمندان به صورت آنلاین بررسی و نتیجه پذیرش آن اعلام می شود. در مرحله دوم انتخاب نهایی بر مبنای بررسی اصل آثار ارسالی به دبیرخانه به انجام می رسد.
پذیرش اثر در اولین مرحله به هیچ وجه به معنای پذیرش نهایی و راهیابی اثر به نمایشگاه بخش سراسرنمای دوسالانه نیست.
هیأت انتخاب و داوری
هیأت انتخاب آثار بخش «سراسرنما» به این شرح اعلام شده است: علیرضا آدم بکان، فریدون امیدی، بهزاد حاتم، داریوش حسینی، لیلی رشیدی، رزیتا شرف جهان و علی نصیر.
و همینطور هیأت داوری آثار بخش «سراسرنما» عبارتند از: مهرداد اسکویی، بهزاد حاتم، علی ذاکری، رزیتا شرف جهان، کامران صفامنش، شهروز صدرفرزانه و علی نصیر.
شروع ثبت نام از راه سایت و ارسال تصاویر آثار از شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ شروع می شود و تا ساعت ۱۶، سه شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
هنرمندان و علاقه مندان شرکت در نهمین دوسالانه نقاشی ایران برای کسب اطلاعات کامل درباره دوسالانه می توانند به سایت انجمن هنرمندان نقاش و سایت دبیرخانه اجرایی دوسالانه به نشانی civa.ir رجوع کنند.

1400/01/16
20:32:18
5.0 / 5
795
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳