در ژانر موسیقی ایرانی؛

به رنگ نوا شنیدنی شد

به رنگ نوا شنیدنی شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو آلبوم به رنگ نوا با نوازندگی تار رادمان توکلی و نوازندگی تمبک حمید قنبری در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «به رنگ نوا» عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی انتشار یافته در ژانر موسیقی ایرانی است که با هنرمندی رادمان توکلی نوازنده تار و حمید قنبری نوازنده تمبک منتشر گردید.
«زندگی»، «آواز درآمد»، «ضربی گردانیه»، «آواز بیات راجه»، «چهارمضراب نوا»، «نیشابورک»، «ای عشق»، «آواز نهفت»، «ضربی مَجُسلی»، «آواز گَوِشت- عشیران – دوگاه – بیات ترک»، «ضرب اصول بیات ترک (بر اساس نواخته های حسین علیزاده و محمدرضا لطفی)»، «ادامه آواز بیات ترک و فرود به نوا» و «به رنگ نوا» قطعات تشکیل دهنده این آلبوم هستند.
رادمان توکلی با انتشار متنی در توضیح این یادداشت نوشته است: «نوا برایم سپاسی است در رویارویی با زیبایی، از او که آنرا آفرید … نیایشی که تنها کلامش نام اوست. و هنگامی که آغاز به نواختنش کنی حسی مرکب از هر نوایی که در عمق جانت نشسته همراهت می شود وبه دستان و پرده های ساز می آید. آن حال غریب نی در نوا، زندگی که بی تو به سر نشد، پرده ای که با زخمه ساز تو نو گشت و آن باده ای که تویی… این اثر تلاش کوچکی است برای سپاس از او که این دل را روشن و رهنمای جان می شود. سپاس از او که نامش به رنگ نواست. استاد حسین علیزاده…»
رادمان توکلی همچون هنرمندانی است که طی سال های اخیر موسیقی را نزد استادانی چون حسین علیزاده، محمدرضا لطفی، فرهاد فخرالدینی، امیر نادرزاده و فریبرز عزیزی فرا گرفت.
حضور در جشنواره های مختلف موسیقی جوان، همکاری با گروه «پرنیان» به سرپرستی کامیار صیقلی، هنرمند برگزیده جشنواره تارنوازان، عضویت در گروه موسیقی «خورشید» به سرپرستی مجید درخشانی، حضور در آلبوم های «فصل باران»، «آسمانه»، «بودن و سرودن»، «گنج نهان»، «آدم و سنگ» و «لحظه ناب»، عضویت در گروه موسیقی «شهناز» به خوانندگی محمدرضا شجریان به سرپرستی مجید درخشانی، نوازندگی در آلبوم های «رندان مست» و «مرغ خوشخوان»، عضو گروه موسیقی «هم آوایان» به سرپرستی و آهنگسازی حسین علیزاده، و نوازندگی در آلبوم های «باده تویی»، «عشقیم گل» و «غمنومه فریدون» همچون سوابق رادمان توکلی در حوزه موسیقی است.

حمید قنبری نوازنده تمبک، دایره و بندیر آلبوم «به رنگ نوا» هم همچون هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که تحصیلات عالی خویش را در این عرصه به اتمام رسانده و در کارنامه آموزشی خود حضور در مکتب بهمن رجبی استاد تمبک نوازی به چشم می خورد.
آموزش سازهای کوبه ای، تدریس در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، عضویت در گروه موسیقی «شهناز» با آواز محمدرضا شجریان و سرپرستی مجید درخشانی، نوازندگی در آلبوم های «رندان مست»، «مرغ خوشخوان» به خوانندگی محمدرضا شجریان، همکاری با حسین علیزاده در گروه «هم آوایان»، تالیف و پژوهش در زمینه موسیقی همچون ویرایش دست نوشته های امیرناصر افتتاح و تالیف کتاب آموزشی «ضرب آوا»، سرپرستی گروه کوبه ای «کلون زمان» زمان»، تالیف کتاب آموزشی نوازندگی تمبک برای شاخه فنی و حرفه ای، نوازندگی در آلبوم های «ری تا روم»، «سرخانه»، «یارمست»، «دوران عاشقی»، «آن روزها»، «سایه روشن مهتاب»، «مه برآیان»، «ابروکمان»، «در دل ماند» و ضبط و نشر پروژه «هم ساز» برای همراهی و همدلی هنرمندان پیشینه فعالیتهای موسیقایی قنبری را می سازند.


منبع:

1400/01/17
19:45:44
5.0 / 5
751
تگهای خبر: آلبوم , آموزش , آهنگ , آواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲