رونمایی از تمبرهای پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس

رونمایی از تمبرهای پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس

سایت رسمی سیامک یزدانجو: همزمان با «هفته هنر انقلاب» اولین بلوک از گروه «تمبرهای پیشگامان هنر ایران» رونمایی گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، در مراسمی که عصر یکشنبه (۲۲ فروردین ماه) در محل موزه ارتباطات برگزار شد، بلوک شش تایی تمبرهای «پیشگامان هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» رونمایی گردید.
این شش قطعه تمبر که همزمان با «هفته هنر انقلاب» رونمایی شدند، اولین بلوک از گروه «تمبرهای پیشگامان هنر ایران» است.
سید جمال هادیان طبائی زواره، نماینده تام الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر درباره رونمایی این تمبرها که برمبنای رویکرد جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حوزه تمبر انتشار یافته است، اظهار داشت: این شش تمبر با آثار فاخری از هنرمندان بزرگ ایران ابوالفضل عالی، ایرج اسکندری، حبیب الله صادقی، ناصر پلنگی، کاظم چلیپا و مصطفی گودرزی انتشار یافته است که در حاشیه این تمبرها، تصویر هنرمند، سال تولد وی، نام اثر و سال خلق اثر ذکر شده است.
وی ادامه داد: این نخستین بارست که مجموعه تمبری از آثار مشاهیر فرهنگی و هنری ایران با شناسنامه و مشخصات کامل منتشر می شود و این تمبرها می تواند در بازار ارسال مراسلات و همین طور توسط مجموعه داران و کلکسیونرهای تمبر مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اضافه کرد: در سالهای اخیر تمبر از گردش پستی خارج شده بود ولی از شروع امسال، با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمبر بار دیگر بعنوان اوراق بهادار به چرخه پستی کشور اضافه شده و بعنوان سفیر فرهنگی بر روی پاکت های پستی استفاده می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: هم اکنون بین هشتاد تا صد هزار مجموعه دار تمبر در کشور وجود دارد که مبادرت به جمع آوری تمبر کرده و در نمایشگاه های داخل و خارج از کشور شرکت می کنند که این تمبرها می تواند بعنوان سفیر فرهنگی کشورمان باشد.
هادیان اظهار نمود: با تصمیم شورای عالی تمبر، مقرر است در سال جدید مجموعه ای از تمبر پیشگامان هنر ایران منتشر شود که اولین دوره از این تمبرهای فاخر و نفیس، تمبرهای پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس خواهد بود که انتشار این مجموعه در آینده نیز ادامه پیدا خواهدنمود و مجموعه های مجسمه سازان، هنرمندان نقاشی خط و... نیز منتشر خواهد شد.
بدین سبب گزارش، مجموعه تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس همزمان با «هفته هنر انقلاب» انتشار یافته و با حضور محمد مهدی دادمان - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی-، رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست- و سید جمال هادیان - نماینده تام الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر- رونمایی گردید.
منبع:

1400/01/24
14:48:43
5.0 / 5
798
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو