گشتی مجازی در نمایشگاه یایویی كوساما ـ هنرمند ژاپنی

اینجا همه چیز خال خالی است!

اینجا همه چیز خال خالی است!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو بعد از گذشت سالی که بخش اعظمی از آن در خانه سپری شده است، نمایشگاه «یایویی کوساما» ـ هنرمند نامدار معاصر ژاپنی ـ همزمان با فصل بهار در آمریکا برگزار شده است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، به تازگی نمایشگاه بزرگی از آثار «یایویی کوساما» هنرمند نامدار معاصر ژاپنی در باغ گیاه شناسی نیویورک برگزار شده است که فرصت بازدید از گوی های خال خالی و کدو تنبل های معروفش را برای بازدیدکنندگان فراهم نموده است.
این نمایشگاه که در سال ۲۰۲۰ به علت شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، از دهم آوریل به صورت نمایشگاه سربسته و فضای باز شروع به کار کرده است و تا سی و یکم اکتبر هم ادامه خواهد داشت.به رغم سایر نمایشگاه محبوب او که در موزه ها برگزار می شد و بازدیدکنندگان ساعت ها در صف منتظر می ماندند تا دقایقی حضور در اتاق آینه ای این هنرمند را تجربه کنند، نمایشگاه جدید «کوساما» بگونه ای طراحی شده است که بخش اعظمی از آثار در فضای باز قرار داده شوند و شرایط بازدید برای دورانی که رعایت فاصله اجتماعی ضروریست مناسب تر باشد.
به علت محدودیت های ناشی از شیوع کرونا بخش فضای سرپوشیده این نمایشگاه کاهش پیدا کرد و فقط یک طبقه از ساختمان این باغ به نمایش برخی از نقاشی ها و مجسمه های «کوساما» اختصاص پیدا کرده است.

«می خواهم به کیهان پرواز کنم»


منبع:

1400/01/25
12:40:01
5.0 / 5
827
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو