در پی انتقاد تند پورابراهیمی انجام شد؛

موافقت با استمرار فعالیت جشنواره موسیقی نواحی در كرمان

موافقت با استمرار فعالیت جشنواره موسیقی نواحی در كرمان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتقاد تند پورابراهیمی در مورد لغو استمرار برگزاری موسیقی نواحی در کرمان با ادامه فعالیت این جشنواره در این استان موافقت نمود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: موضوع عدم استمرار برگزاری رخداد مهم موسیقی نواحی که اخیراً در فضای رسانه ای استان کرمان مطرح است یکی از مطالبات جدی ما از وزیر فرهنگ است.
وی اظهار داشت: باتوجه به قدمت ۱۳ ساله این جشنواره مهم در کرمان باید این مساله استمرار داشته باشد و عدم برگزاری این جشنواره برای ما قابل قبول نیست.
پورابراهیمی گفت: موسیقی نواحی ایران یکی از رخدادهای مهم هنری استان کرمان است که به ارتقا ظرفیت های کشور در حوزه موسیقی نواحی کمک کرده و به شکلی بعنوان کانون موسیقی ایران شمرده می شود و هر گونه تغییری در این مورد قابل قبول نیست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگو باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر چه سریع تر برنامه زمانبندی برگزاری موسیقی نواحی را برای نیمه دوم امسال به کرمان ابلاغ کند که موضوع استمرار برگزاری این جشنواره در کرمان منتفی نشود.
پورابراهیمی با اشاره عدم تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان باوجود کمک های انجام شده در طول سالهای اخیر اظهار داشت: باید هر چه سریع تر عملیات ساخت این مجموعه به اتمام برسد.
وی همین طور از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست نمود تا کمک به مؤسسات فرهنگی، بررسی مشکلات مطبوعات کرمان، پشتیبانی از مطبوعات و تسریع در زمینه صدور مجوزها را در دستور کار قرار دهد.
کرمان ظرفیت استمرار برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه اظهار داشت: کرمان ظرفیت استمرار برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را دارد و با درخواست نماینده مردم کرمان و راور در خصوص استمرار این جشنواره در کرمان موافقت می نماییم.
سید عباس صالحی با اشاره به درخواست پورابراهیمی در خصوص تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان اضافه کرد: تا اختتام دولت دوازدهم عملیات ساخت این مجموعه فرهنگی و هنری به پایان می رسد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیگر درخواست نماینده مردم کرمان و راور در خصوص کمک به مؤسسات فرهنگی، بررسی مشکلات مطبوعات کرمان، پشتیبانی از مطبوعات و تسریع در زمینه صدور مجوزها اضافه کرد: تمامی این موارد در بازه زمانی مشخص عملیاتی و به انجام خواهند رسید.

1400/01/31
21:06:43
5.0 / 5
803
تگهای خبر: جشنواره , موسیقی , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو