به خوانندگی حسین علیشاپور؛

آلبوم سرو و تذرو منتشر گردید

آلبوم سرو و تذرو منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو آلبوم موسیقی سرو و تَذَرو به آهنگسازی محمد عشقی و المیرا مردانه در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «سرو و تَذَرو» عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های انتشار یافته در بازار موسیقی است که به آهنگسازی محمد عشقی و المیرا مردانه با خوانندگی حسین علیشاپور در دسترس شنوندگان قرار گرفته است.
در این آلبوم سهیل اله دادیان نوازنده تمبک، محمد عشقی نوازنده سنتور، المیرا مردانه نوازنده کمانچه و حسین علیشاپور بعنوان خواننده حضور دارند.
«ضربی افتان و خزان»، «تک نوازی سنتور، آواز افشاری و آوازدشتی»، «ضربی دامن کشان»، «دو نوازی سنتور و کمانچه»، «ضربی گلریزان»، «تک نوازی کمانچه، آواز ابوعطا، آواز بیات ترک»، «ضربی شادان»، «دو نوازی سنتور و کمانچه»، تصنیف «نغمه خوان» قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.
درباره این اثر، به قلم محمد عشقی می خوانیم:
«سرو و تذرو حاصل همنشینی و نگاه مشترکی است در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی؛ نگاهی مبتنی بر موسیقی دستگاهی و هم بر اساس سازبندی و آرایشی توافق یافته متشکل از یک ساز مضرابی، یک ساز کششی و همراهی تمبک بعنوان ساز کوبه ای.
نغمه سازی و نغمه پردازی در این اثر تا حد امکان با تاکید بر تفکری همسان، از ذهن و زبان دو نغمه ساز جاری شده است؛ نغماتی که در خلوت شکل گرفته و در جلوت به ظهور رسیده است.
قطعات پیش رو، با نگاهی دوگانه اجرا شده اند؛ بدین معنا که تلاش مان بر آن بوده تا سازها در اجرای هر قطعه، از یک سو، راوی تکنواز و، از طرفی، حامی هم نواز باشند. شاید شیوه ضبط این آلبوم به صورت گروهی و همزمان هم در جهت تقویت همین ذهنیت باشد.
در این آلبوم، ضمن پایبندی به سیستم مدال موسیقی ایرانی، قطعات آزادانه و فارغ از سیر نظام مند و ترتیب متعلقات آوازهای دستگاه شور عرضه شده اند»
حسین علیشاپور همچون خوانندگان مطرح موسیقی ایرانی است که طی سالهای گذشته علاوه بر حضور در چندین پروژه موسیقایی و کنسرت از محضر استادانی چون صدیق تعریف، محسن کرامتی، رضوی سروستانی، منوچهر همایون پور و دکتر حسین عمومی بهره مند شده است همکاری با هنرمندانی چون کیهان کلهر، مسعود شعاری، محسن نفر، بهزاد عبدی و سیامک جهانگیری همچون فعالیتهای علیشاپور در عرصه موسیقی است.

1400/02/02
17:55:53
5.0 / 5
829
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , آواز , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو