جزئیات برگزاری جشنواره موسیقی نواحی بررسی گردید

جزئیات برگزاری جشنواره موسیقی نواحی بررسی گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو در جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، اعضای شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، زمان و مکان برگزاری این جشنواره و تغییر نام آن به گفتگو پرداختند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمیدرضا عسگری، کیوان آقامحسنی، نوید وزیری و نرگس ذاکرجعفری برگزار شد.

ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره

در ابتدای این جلسه که به صورت آنلاین برگزار شد، محمدعلی مرآتی درباره ژانر محور بودن جشنواره موسیقی نواحی اظهار نمود: جشنواره باید به سمتی حرکت نماید که بتواند تبدیل به یک رسانه شود تا بیان های مختلف موسیقی در این جشنواره امکان بروز و ظهور پیدا کنند؛ چون ما اگر بیاییم کانال ورودی را محدود نماییم عملاً راه رصد کردن یک سری اتفاقات موسیقی که در این مناطق وجود دارد را هم می بندیم. من فکر می کنم اگر به مفهوم وسیع تری برسیم که بتواند جذب حداکثری داشته باشد بیشتر می توانیم به هدف جشنواره نزدیک شویم.

احمد صدری هم در ادامه این بحث به مقوله وحدت در کثرت اشاره نمود و اظهار داشت: در سالهای اخیر در جشنواره نواحی بر اساس وحدت محور بودن حرکت کردیم ولی ترجیح این است که در دوره جدید جشنواره، وجوه افتراق شان بررسی شود. ما در سالهای گذشته هم تنوع موسیقی داشتیم ولی خط محوری مشخصی هم وجود داشت که همه این ها را به همدیگر پیوند می داد. من فکر می کنم ما خود به خود تنوع را خواهیم داشت و ترسی از این ماجرا وجود ندارد. به همین خاطر به نظرم مهم می باشد که در این دوره به سمت وجوه افتراق برویم.

نرگس ذاکرجعفری هم اظهار داشت: من هم موافق این هستم که جشنواره را طوری برگزار نماییم تا همه با هر دیدگاهی بتوانند از جشنواره استفاده کنند.

حمید عسگری دیگر عضو شورا بود که در این خصوص صحبت کرد و اظهار داشت: به نظر می آید جمع با مساله تنوع توافق دارد. فکر می کنم خود تنوع می تواند یکپارچگی یک کشور را نشان بدهد. کثرت در وحدت اینجا نمود پیدا می کند.

زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

در ادامه این جلسه، محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی درمورد زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی اظهار داشت: زمان جشنواره موسیقی نواحی در سالهای اخیر همواره در هفته وحدت بوده است. یعنی اگر بخواهیم به سنت سالهای قبل عمل نماییم باید این چند روز را بعنوان تاریخ برگزاری جشنواره اعلام نماییم و لازم است ملاحظات استان برگزار کننده را هم در مورد زمان برگزاری جشنواره بدانیم.

او درباره مکان برگزاری جشنواره هم اظهار داشت: اخیرا استانداری کرمان برای برگزاری این دوره جشنواره اعلام آمادگی کرده است و ان شاءالله با بهره مندی از دیدگاه شورای سیاستگذاری، مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور هنرمندان عزیز، در اینباره هم به زودی تصمیم گیری می شود. در سالهای اخیر کرمان میزبان شایسته ای برای این جشنواره بوده است. تنوع موسیقی نواحی در سرتاسر کشور، سبب شده استان های دیگری هم خواستار استقبال از موسیقی نواحی باشند.

1400/02/09
21:28:02
5.0 / 5
772
تگهای خبر: جشنواره , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو