نگاهی به وضعیت صنایع دستی در دوران كرونا

كمك نخواستیم حداقل جریمه نكنید!

كمك نخواستیم حداقل جریمه نكنید!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو کرونا مثل هر صنعت دیگری، صنایع دستی را هم بی نصیب نگذاشته و با کاهش شدید فروش و تعطیلی نمایشگاه ها، بازار این حوزه بیشتر از پیش کساد شده و خیلی از فعالان این حوزه را درگیر مشکلات معیشتی کرده است؛ این در شرایطی است که با گذشت بیشتر از یک سال از این شرایط، همچنان خیلی از فعالان این حوزه از وضع موجود ناراضی هستند و عنوان می کنند که آنگونه که شایسته است از جانب متولیان امر مورد حمایت قرار نگرفته اند.


حمیدرضا میری، تولیدکننده صنایع دستی در حوزه سرامیک یکی از همین فعالان حوزه صنایع دستی است که درباره مشکلات فعلان این حوزه در دوران کرونا در گفتگو با ایسنا، اظهار می کند: هم اکنون یکی از اصلی ترین مشکلات ما تهیه مواد اولیه است که به علت تحریم ها یا بسیار گران شده اند یا اصلا موجود نیستند. ما چندین ماه تلاش می نماییم تا یک محصول را تولید نماییم، اما در فرایند تولید در تهیه مواد مورد احتیاج به مشکل برمی خوریم.
او ادامه می دهد: در دوران کرونا طبیعتا تمام مشاغل گرفتار مشکل شدند که حوزه صنایع دستی هم مستثنی نبوده است. در نتیجه در این زمان با عنایت به شرایط موجود، فروشگاه هایی که با تولیدی ما همکاری داشتند با حضور در عرصه فروش آنلاین تلاش کردند که تا اندازه ای مشکل فروش را حل کنند.
این فعال حوزه صنایع دستی درباره اقدامات متولیان امر برای تسهیل امور تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی هم خاطرنشان می کند: باید این نکته را در نظر داشت در ماه هایی که به علت شرایط کرونایی، تعطیل بودیم، طبیعتا به مشکل پرداخت برخورده بودیم، اما نه تنها حمایتی از ما صورت نگرفت، بلکه برای تاخیر در پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی برخی همکاران، جریمه هم شدند.1400/02/14
20:51:57
5.0 / 5
752
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو