گفت وگو با دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیك ایران

كرونا و كسادی بازار هنرمندان گرافیست

كرونا و كسادی بازار هنرمندان گرافیست

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران یکی از با اهمیت ترین دغدغه های طراحان گرافیک در دوران کرونا را کم شدن سفارش ها عنوان نمود و اظهار داشت: با توجه به این که اغلب نخستین هزینه ای که حذف می شود، تبلیغات است، در نتیجه طراحان گرافیک در دوران کرونا با کاهش سفارش مواجهه شدند.


مهردخت دارابی، دبیر و عضو هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در گفت وگویی با ایسنا به مناسبت هفته گرافیک، یکی از با اهمیت ترین دغدغه های طراحان گرافیک در دوران کرونا را کم شدن سفارش ها عنوان نمود و اظهار داشت: در طول این مدت بسیاری کارخانه ها، شرکتها و نهادهای بزگ تولیدی به سبب مشکلاتی که داشتند، با کاهش تولید همراه بودند و با توجه به این که اغلب، نخستین هزینه ای که حذف می شود، تبلیغات است، در نتیجه طراحان گرافیک در طول این مدت با کاهش سفارش مواجهه شدند.
او مساله بیمه و دفتر کار را از دیگر مشکلات فعالان حوزه گرافیک برشمرد و تصریح کرد: همین طور به سبب شیوع ویروس کرونا و تمام گرفتاری های مالی، بسیاری از همکاران از پس هزینه اجاره دفتر، برنمی آیند؛ بعنوان مثال با آنلاین شدن آموزشگاه ها، بسیاری دیگر نمی توانند هزینه اجاره ها را پرداخت کنند. در این میان و باتوجه به شرایط موجود، بار دیگر همان مساله همیشگی حوزه گرافیک یعنی اجازه کار در منزل مسکونی، عنوان شد.
دارابی همین طور اشاره کرد: باید این نکته را هم در نظر داشت که آنلاین شدن فضای کار، فعالیت را برای پیشکسوتان این حوزه هم سخت تر کرده است. تعدادی از هنرمندان شرایط کار در فضای آنلاین را ندارند یا اینکه اصلا جنس کارشان از نوع دیگری است و بنا بر این هم طبیعتا این هنرمندان نیاز به حمایت بیشتری دارند.
منبع:

1400/02/15
21:47:09
5.0 / 5
814
تگهای خبر: آموزش , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو