در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

چالش تازه برج آزادی بعد از حواشی شلیك توپ نوروزی!

چالش تازه برج آزادی بعد از حواشی شلیك توپ نوروزی!

سایت رسمی سیامک یزدانجو: مدیر مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی بعد از انتشار تصاویری از تخریب سنگ فرش پارکینگ اختصاصی این مجموعه توسط شهرداری منطقه 9 تهران، دراین زمینه توضیحاتی را ارائه نمود.سید عباس عظیمی مدیر موزه و مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره صحت شایعات و تصاویر منتشرشده در فضای مجازی در خصوص تصرف و تخریب سنگ فرش پارکینگ اختصاصی این مجموعه توسط شهرداری، بیان کرد: متاسفانه مجموعه پارکینگ اختصاصی برج آزادی که بیش از ۱۵ سال در اختیار مجموعه بوده است، درحال حاضر تحت عنوان تغییر کاربری از مدیریت این مجموعه خارج شده و مباحث مطرح شده دراین زمینه صحت دارد.
عظیمی تاکید کرد: اگر این ماجرا به همین شکل ادامه پیدا کند، تاثیر جدی بر کارهای مجموعه تا حد تعطیلی کامل آن خواهد داشت. موضوعی که می بایست برای برون رفت از آن سریعاً متولیان امر چاره اندیشی کنند.
وی اضافه کرد: به هیچ عنوان قصدی برای مصاحبه و گفتگو درباره این اتفاق نداشتم، اما باتوجه به تصاویری که اکنون در فضای مجازی پخش شده، این توضیح را می دهم که این اتفاق روی داده، در حال پیگیری هستیم و به محض انجام مذاکرات کامل با مدیران شهرداری و تصمیم گیری های نهایی دراین زمینه، اطلاع رسانی لازم خواهد شد.
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، طی روزهای گذشته تصاویری از پارکینگ اختصاصی برج آزادی که طی سالهای اخیر در اختیار مجموعه بود، در فضای مجازی انتشار یافته که شائبه تصرف و تخریب سنگ فرش این محوطه را به بینندگان القا می کرد. این در حالیست که خارج شدن مدیریت این محوطه از اختیار برج آزادی، موجب توقف کارهای گردشگری و فرهنگی هنری این مجموعه بواسطه عدم دسترسی شهروندان به پارکینگ خواهد شد و متاسفانه نزدیک ترین پارکینگ عمومی از برج آزادی هم در محدوده استاد معین و حدود یک کیلومتر دورتر است.
در ابتدای سال ۱۴۰۰ هم در میدان آزادی توپ جنگی برای تحویل سال نو شلیک شد که این اتفاق سبب بروز خسارت هایی به ساختمان برج شد و بازتاب های انتقادی بسیاری در رسانه های داخلی و خارجی پیدا کرد. چالش تصرف پارکینگ دومین چالش جدی این مجموعه فرهنگی در سال جدید شمرده می شود.


منبع:

1400/02/17
17:19:03
5.0 / 5
788
تگهای خبر: هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵