گالری گردی در تهران كرونایی!

گالری گردی در تهران كرونایی!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو با بیان وضعیت قرمز از همان روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ و افزایش شمار مبتلایان، باز هم سایه سنگین تعطیلی و کساد بر بسیاری مشاغل افکنده شد. در این میان باآنکه هنوز هم شمار مبتلایان بالا و خیلی از شهرها قرمز است، اما بعضی از گالری ها فعالیتشان را به صورت حضوری از سر گرفته اند؛ البته بعضی از گالری ها هم همچنان در فضای مجازی فعالیت می نمایند یا تعطیل هستند.


در همین راستا، این گزارش ایسنا مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این روزها در حال برگزاری هستند.
گالری شیرین نمایشگاه انفرادی نقاشی و طراحی با آثاری از حمیدرضا اندرز و با عنوان «آوند زمان» همراه با رونمایی از کتاب مجموعه آثار هنرمند، انتشار یافته توسط انتشارات «خط و طرح» روز جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) در گالری شیرین افتتاح می شود.
بازدید از این نمایشگاه به علت پیشگیری از افزایش شیوع کرونا، فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است. علاقه مندان می توانند روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و سایر روزهای هفته (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.گالری آرتیبیشن نمایشگاهی از آثار محمدعلی ترقی جاه، ناصر اویسی و صادق تبریزی از روز جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) در گالری آرتیبیشن برگزار می گردد و تا ۲۶ اردیبهشت ماه هم برقرار است.
بازدید از این نمایشگاه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است و علاقه مندان این آثار با رعایت پروتکلهای بهداشتی می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶ رجوع کنند. همینطور نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه دایر خواهد شد.گالری ثالث گالری «ثالث» هم تا ۲۹ اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی «طبیعت با جان» است. در این نمایشگاه آثار علیرضا آدم بکان، عیسی جباری ممقانی، فرید جهانگیر، محمود جوادی پور، کیخسرو خروش، مصطفی دشتی، هوشنگ سیحون، جلال شباهنگی، بهجت صدر، یعقوب عمامه پیچ، محمد فاسونکی، مجید فعال، سیاوش کسرایی، علی گلستانه، حسین محجوبی، سیراک ملکنیان، ساسان نصیری و منوچهر نیازی عرضه شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ فراهم گشته است. گالری ثالث در خیابان کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره۱۴۸ واقع شده است.گالری نگر نمایشگاه گروهی نقاشی خط با عنوان «منتخب سه» و آثاری از علیرضا آستانه، فریدون امیدی، محمد بزرگی، کوروش قاضی مراد و مریم قنبریان تا ۲۱ اردیبهشت ماه در گالری نگر برقرار است. حسن مهربانی این آثار را گردآوری کرده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه ها هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است.
گالری نگر در خیابان کریمخان، پس از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول واقع شده است.گالری ویستا منتخبی از طرح های شیرین اتحادیه تا ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری ویستا برقرار است. این طرح ها متعلق به سالهای ۶۶ تا ۹۹ است.
علاقه مندان می توانند با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ (غیر از شنبه ها) از این آثار این نمایشگاه بازدید نمایند.
گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم واقع شده است.فرهنگستان هنر نمایشگاه مجازی خوشنویسی و نقاشی خط استاد علی تن با عنوان «لیلة القدر» همزمان با فرارسیدن شبهای قدر در وبگاه فرهنگستان هنر به معرض نمایش گذاشته شد.
در این نمایشگاه ۷۰ اثر در حوزه نقاشی خط و خوشنویسی از روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت ماه) تا آخر ماه رمضان عرضه شده است.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه «لیلة القدر» می توانند به وبگاه فرهنگستان هنر به نشانیwww.honar.ac.ir رجوع کنند.


1400/02/17
17:53:18
5.0 / 5
770
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳