پیام تسلیت مدیركل هنرهای تجسمی برای درگذشت علی راهجیری

پیام تسلیت مدیركل هنرهای تجسمی برای درگذشت علی راهجیری

سایت رسمی سیامک یزدانجو: مدیرکل هنرهای تجسمی در پیامی درگذشت علی راهجیری از بزرگان هنر خوشنویسی ایران را تسلیت گفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت علی راهجیری نوشته است:
«هنرمندان خوشنویسی که محضر استادان بزرگ گذشته را درک کرده اند، حلقه اتصال سنت در زمانه ما هستند. استاد علی راهجیری در مکتب استادانی هنر آموخت که نامشان فخر خوشنویسی ارجمند ایران است. درگذشت استاد راهجیری این خوشنویس بلند مرتبه که شاگردان بسیاری را نیز آموزش داد، تألم و درد فراوانی برای جامعه هنری ایران بجای گذاشت. برای خانواده محترم استاد راهجیری صبر و آرامش آرزومندم و فقدان او را به هنرمندان خوشنویس و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای او نامی نیک و درجاتی اعلا خواهانم.»
علی راهجیری هنرمند خوشنویس پیشکسوت ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۸۳ سالگی از دنیا رفت. این هنرمند فقید در مکتب استادان بزرگ خوشنویسی همچون زرین خط، محمّد فرزیب، ابوالفضل موسوی کجوری، حسن و حسین میرخانی و علی اکبر کاوه پرورش یافت.
او سالیان متمادی در انجمن خوشنویسان ایران به تعلیم هنرجویان پرداخت و خوشنویسان فراوانی از آموزه های این استاد بهره بردند. وی علاوه بر مهارت در خوشنویسی در زمینه تحقیق و پژوهش نیز فعال بود و از آثار پژوهشی او می توان کتاب های «تذکره خوشنویسان معاصر»، «تاریخ مختصر خط»، «سیر خوشنویسی در ایران»، «زندگانی و آثار عمادالکتّاب» و «تذکره خوشنویسان ایران» را نام برد.


منبع:

1400/02/23
22:34:04
5.0 / 5
812
تگهای خبر: آموزش , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲