آخر هفته به كدام گالری برویم؟

آخر هفته به كدام گالری برویم؟

سایت رسمی سیامک یزدانجو: با بیان وضعیت قرمز از همان روزهای آغازین سال 1400 و افزایش شمار مبتلایان، باز هم سایه سنگین تعطیلی و کساد بر بسیاری مشاغل افکنده شد. در این میان بااینکه هنوز هم شمار مبتلایان بالا و خیلی از شهرها قرمز است، اما تعدادی از گالری ها فعالیتشان را بصورت حضوری از سر گرفته اند؛ البته تعدادی از گالری ها نیز همچنان در فضای مجازی فعالیت می نمایند یا تعطیل هستند.


در همین راستا، این گزارش ایسنا مروری دارد بر تعدادی از نمایشگاه هایی که بصورت مجازی و حضوری در این روزها در حال برگزاری هستند.

*******
گالری سیحون نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «معلق در کناره های خالی» و با آثاری از فرزانه رحیمیان روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا ۵ خرداد نیز ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در ایام زوج از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه ها از ۴ تا ۸ پس از ظهر فراهم گشته است. داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم واقع شده است.گالری ایرانشهر نمایشگاه انفرادی حجم با مجسمه های سعید شهلاپور روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) در گالری ایرانشهر افتتاح می شود و تا ۱۰ خرداد ماه نیز برقرار است.
در قسمتی از توضیح این نمایشگاه آمده است که «این مجسمه ها کیفیتی باز و تعیّن نیافته دارند. فرم از راه زدودن حاصل می شود و پیکره ها، در فضایی بینابینی، پیوسته به موضوعات مشخص تری نزدیک و از آنها دور می شوند. خصلت دیوارمانند آثار حاضر فضا را تعریف و تفکیک می کند و به بدن بیننده جهت می دهد.»
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری ایرانشهر در خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ واقع شده است.گالری طراحان آزاد نمایشگاه انفرادی «انسانم من، رنج برده ام من، سر از اینجا درآورده ام» با آثاری از فرشید ملکی تا ۴ خردادماه در گالری طراحان آزاد برقرار است.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم گشته است.گالری این جا نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی «تعلیق» با آثاری از ثمیلا امیرابراهیمی روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) در گالری این جا افتتاح می شود و تا ۲۱ خردادماه نیز ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل شده است.
گالری این جا در خیاﺑﺎن کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۹۵ واقع شده است.گالری شیرین نمایشگاه انفرادی نقاشی و طراحی با آثاری از حمیدرضا اندرز و با عنوان «آوند زمان» تا ۲۹ اردیبهشت ماه در گالری شیرین برگزار است.
بازدید از این نمایشگاه به علت جلوگیری از افزایش شیوع کرونا، فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است. علاقه مندان می توانند روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و سایر روزهای هفته (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.گالری آرتیبیشن نمایشگاهی از آثار محمدعلی ترقی جاه، ناصر اویسی و صادق تبریزی تا ۲۶ اردیبهشت ماه در گالری آرتیبیشن برقرار است.
بازدید از این نمایشگاه با هماهنگی قبلی امکان پذیر است و علاقه مندان این آثار با رعایت پروتکلهای بهداشتی می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶ مراجعه کنند. همین طور نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می برند، بصورت آنلاین و همزمان با شروع نمایشگاه دایر است.گالری ثالث گالری «ثالث» نیز تا ۲۹ اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی «طبیعت با جان» است. در این نمایشگاه آثار علیرضا آدم بکان، عیسی جباری ممقانی، فرید جهانگیر، محمود جوادی پور، کیخسرو خروش، مصطفی دشتی، هوشنگ سیحون، جلال شباهنگی، بهجت صدر، یعقوب عمامه پیچ، محمد فاسونکی، مجید فعال، سیاوش کسرایی، علی گلستانه، حسین محجوبی، سیراک ملکنیان، ساسان نصیری و منوچهر نیازی ارائه شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ فراهم گشته است. گالری ثالث در خیابان کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره۱۴۸ واقع شده است.گالری ویستا منتخبی از طرح های شیرین اتحادیه تا ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری ویستا برقرار است. این طرح ها متعلق به سالهای ۶۶ تا ۹۹ است.
علاقه مندان می توانند با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ (غیر از شنبه ها) از این آثار این نمایشگاه بازدید نمایند.
گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم واقع شده است.منبع:

1400/02/25
20:29:17
5.0 / 5
810
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو