پیكاسو محبوب تر شده است

پیكاسو محبوب تر شده است

تابلو نقاشی «زنی که کنار پنجره نشسته است» اثر «پابلو پیکاسو» به قیمتی فراتر از انتظار در حراجی کریستیز به فروش رسید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از بی بی سی، تابلو نقاشی با عنوان «زنی که کنار پنجره نشسته است» اثر «پابلو پیکاسو» هنرمند مشهور اسپانیایی در حراجی کریستیز به قیمت ۱۰۳.۴ میلیون دلار به فروش رسید تا این اثر به جمع پنج نقاشی این هنرمند که با قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته شده اند اضافه شود.
قبل از این کارشناسان کریستیز اعلام نموده بودند انتظار دارند این نقاشی به قیمت ۵۵ میلیون دلار به فروش برسد.
رقم قابل توجهی که در حراجی اخیر کریستیز برای خرید این تابلو نقاشی پرداخت شده است نشان دهنده احیای بازار هنر است که به سبب شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر وضعیت نامشخصی را سپری کرده بود.
«بونی برنان» مدیر حراجی کریستیز در آمریکا نیز معتقد می باشد موفقیت در فروش نقاشی پیکاسو نشان دهنده بازگشت واقعی بازار فروش به شرایط عادی و مسیر قبلی است.
همین طور فروش قابل توجه این نقاشی می تواند بیان کننده اهمیت و محبوبیت رو به رشد «پیکاسو»، هنرمندی که در سال ۱۸۸۱ متولد شد و در سال ۱۹۷۳ درگذشت باشد. همین نقاشی هشت سال پیش به قیمت ۴۴.۸ میلیون دلار یعنی کمتر از نیمی از ارزش جدید آن فروخته شده بود.
در حراجی اخیر کریستیز، تابلو نقاشی «زنی که کنار پنجره نشسته است» به پنجمین نقاشی از این هنرمند تبدیل شد که به رقمی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته شده است. «پیکاسو» در کنار «جکسون پولاک»، «وینسنت ون گوگ» و «فرانسیس بیکن» از معدود هنرمندانی هستند که چندین اثرشان در بازار هنر به این قیمت فروخته شده است.
هم اکنون تابلو نقاشی از «پیکاسو» که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۱۷۹.۴ میلیون دلار به فروش رسید، بعنوان گرانترین اثر این هنرمند شمرده می شود.1400/02/26
20:20:34
5.0 / 5
807
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو