تاكید بر استفاده از صنایع دستی در مد

تاكید بر استفاده از صنایع دستی در مد

سایت رسمی سیامک یزدانجو: جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور اعضای کارگروه سه شنبه (چهارم خرداد ماه) در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، این جلسه با حضور سید مجتبی حسینی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس)، حمید قبادی (مشاور اجرائی معاونت)، مریم پورشهابی (دبیر کارگروه)، غلامرضا منتظری (نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کارگروه)، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و نمایندگان وزارت صنعت، معدن، تجارت، صدا و سیما، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت آموزش و پرورش، انجمن طراحان پارچه و لباس ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک و سازمان برنامه و بودجه انجام شد.
در این نشست استفاده از ظرفیت های هنرهای سنتی و صنایع دستی و کاربردی سازی آن برای حوزه مد و لباس بررسی و قرار شد معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس ظرفیت های جامع هنرهای سنتی و صنایع دستی مناطق مختلف را برای حوزه مد و لباس ارائه نمایند.
سید مجتبی حسینی دراین زمینه اظهار داشت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از طرح های معاونت امور هنری است که امسال اجرائی شد. این طرح برمبنای مطالعه و پژوهش انجام شد که قسمتی از این پژوهش به سفرنامه ها و روایت های تاریخی از شهرها پرداخته است و برمبنای آن هر نقطه ای از ایران بافته ها و منسوجات خودرا داشته است. کارگروه ساماندهی مد و لباس هم در جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از چهار سال پیش توجه به ظرفیت های بومی و هویتی مناطق مختلف برای طراحی لباس را در اولویت قرار داد و هر دوره جشنواره با موضوع هایی همچون نقش مکران، فر گلستان و بهشت کاشان انجام شد.
همین طور در این نشست پیش نویس بخشنامه اجرائی جشنواره های وزارت آموزش و پرورش در حوزه مد و لباس و لباس دانش آموزان و عملکرد اصناف در زمینه تولید و عرضه لباس های مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی عنوان شد.
منبع:

1400/03/06
11:41:46
5.0 / 5
570
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , ساز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴