شاهین فرهت رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد

شاهین فرهت رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو شاهین فرهت، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، از جانب رئیس این فرهنگستان به سِمت رئیس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان انتخاب شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، بهمن نامورمطلق با شاهین فرهت _ آهنگساز _ دیدار و درمورد مسائل کلان موسیقی ایران و رسالت ویژه فرهنگستان در این عرصه بحث و تبادل نظر کرد. در همین راستا با توجه به سوابق این هنرمند، به سِمت رئیس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر انتخاب شد.

شاهین فرهت از ۱۳ سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. او بعد از انتهای دوره کارشناسی رشته موسیقی در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در دانشگاه هایی چون سوربن و استراسبورگ و نیویورک، موسیقی شناسی و بعد از آن آهنگسازی را تا دریافت مدرک دکتری دنبال کرد.

فرهت بعد از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۵۶ به عضویت هیئت علمی دانشگاه تهران درآمد و بعد از مدتی بعنوان مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیتهای خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد. او تابحال حدود صد اثر موسیقی در فرم های مختلفِ سمفونی و کوارتت و کنسرتو ساخته است. شاهین فرهت در سال ۱۳۸۵ «موزه نت» را تأسیس کرد.

منبع:

1400/03/09
17:22:48
5.0 / 5
717
تگهای خبر: آهنگ , پیانو , ساز , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو