دل نوشته حسین انتظامی برای علی مرادخانی

دل نوشته حسین انتظامی برای علی مرادخانی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو رئیس سازمان سینمایی در متنی برای درگذشت علی مرادخانی معاون سابق هنری وزیر ارشاد تاکید کرده است وی پلی میان هنرمندان و مسؤلان برای رفع دغدغه ها بود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، به دنبال درگذشت علی مراد خانی معاون سابق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، در دلنوشته ای این مدیر فرهنگی را پلی میان هنرمندان و مسؤلان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت ها دانست.
در این متن که در صفحه مجازی رئیس سازمان سینمایی انتشار یافته است آمده است:
«در این سال ها سابقه آشنایی و همکاری با مدیران فرهنگی بسیاری داشته ام، اما به صراحت می گویم مدیرانی که از فهم فرهنگی بالا برخوردار بوده و در کنار مدیریت، زیست فرهنگی داشته اند، اندک شمارند و علی مرادخانی یکی از معدود مدیرانی بود که دستی در مسئولیت داشت و دست دیگرش در دستان گرم و پرمهر اهالی هنر بود.
مدیران، اصولاً و بخصوص در عرصه فرهنگ، ۲ گونه اند. یا عبوس و با اتکا به ضوابط خشک و حتی در میلی افزون آفرین، به دنبال سخت تر کردن شرایط اند و یا با نگاهی مثبت و غیرمحصور در ذهنیات غالب و با نگاهی اقتضایی به دنبال روزنه آفرینی و حل مشکل صاحبان حرفه و خالقان و کار آفرینان اند. حتی اگر نتوانند راهی برای حل مشکل بیابند به عکس گروه اول، عقده ندارند و شادمان از سنگ اندازی نیستند بلکه با رویی گشاده تلاش می کنند لااقل مرهم باشند. مرادخانی عزیز، آشکارا از سنخ دوم بود.
حضور مستمر و مسئولانه اش در عرصه مدیریت فرهنگی و تجربه اندوزی در این راه، در کنار اخلاق نیکو و مبادی آداب و روابط انسانی کم نظیر و صمیمانه با فرهیختگان فرهنگ و ادب و هنر، از او انسانی شایسته و امین و مورد اعتماد هنرمندان ساخته بود.
او مانع فرهنگ و هنر نبود، بلکه پلی بود میان هنرمندان و مسؤلان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت های هنری هنرجویان و هنرمندان این سرزمین.
رفتنش زود بود، خیلی زود و باور رفتنش به همان میزان دشوار است. گویی علی عزیز بیشتر از این نامرادی های چرخ کجمدار را تاب نیاورد.
او دلداده خاندان و عاشق سالار شهیدان بود و برای آرامش روح او و تسلای خاطر رنجور ما کدام کلام، آرامش بخش تر از سخنان امام حسین (ع) در روز عاشوراست:
الهی رضاً بقضائک و تسلیماً لامرک، لا معبود سواک یا غیاث المستغیثین
این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده آن مرحوم و وابستگان، دوستان و دوستداران او، مدیران فرهنگی و همکارانش و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گویم و از خدای رئوف، برای آن عزیز سفرکرده، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری خواستارم.»

1400/03/17
14:03:43
5.0 / 5
739
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو