نشست خبری نمایشگاه دیزاین انجام شد

نشست خبری نمایشگاه دیزاین انجام شد

دبیر سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین از برگزاری این رویداد که جمعه 21 خردادماه 1400 گشایش می یابد، با حضور 272 هنرمند از 32 کشور جهان و بیش از 104 اثر آگاهی داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، اشکان قازانچایی دبیر سومین سالانه دیزاین روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور عباد رضا اسلامی مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس فرهنگسرای نیاوران و مهران میرحسینی مدیر گالری مجازی اعلان برگزار شد، با تشریح روند برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین، اظهار داشت: اسفندماه سال قبل فراخوان سومین نمایشگاه دیزاین منتشر گردید و از آنجایی که در آخرین سال قرن هستیم، در شورای سیاست گذاری تصمیم گرفته شد نگاهمان به سمت تحول و امید برگردانیم بدین جهت این رویداد بزرگ هنری با شعار «تحول و امید» نام گرفت.
وی افزود: بخش نخست فراخوان به طراحی پوستر ارتباط دارد و بخش دوم مختص موشن گرافیک (گرافیک متحرک) است.
دبیر سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین اضافه کرد: نمایشگاه این دوره به دو صورت مجازی و فیزیکی به نمایش در می آید.
وی درباره تعداد آثار دریافتی بیان کرد: در بخش پوستر و گرافیک متحرک بیش از ۶۰۰ اثر از ۲۷۲ هنرمند از ۳۲ کشور دریافت کردیم. بعد از دو روز داوری، ۸۸ پوستر و ۱۶ گرافیک متحرک (مجموعاً ۱۰۴ اثر) وارد نمایشگاه شد که از ۲۱ خرداد تا ۴ تیرماه به نمایش در می آید.
در ادامه این جلسه، رییس فرهنگسرای نیاوران، برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین را فرصت مغتنمی برای معرفی آثار هنری هنرمندان و ظرفیت های موجود آنها به دیگر ملل عنوان نمود و اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در سومین دوره میزبان این رویداد بزرگ هنری در فرهنگسرای نیاوران هستیم. تلاش فراوانی صورت گرفت تا رویکرد این فرهنگسرا برمبنای سیاستگذاری ریل گذاری شده جلو برود بدین جهت از هرنوع ایده و پیشنهادی در امتداد ارتقا و رشد و شکوفایی هنر این مرز و بوم استقبال می نماییم.
وی با اشاره به شیوع و همه گیری ویروس منحوس کرونا در سطح کشور و جهان، اظهار داشت: سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین در وضعیت بسیار ویژه و حاد کرونا برگزار می گردد که از این طریق بتواند سهمی کوچک در پر کردن اوقات نشاط و زندگی مردم ایفا نماید.
رئیس فرهنگسرای نیاوران با اشاره به خاصیت های مختلف این رویداد بزرگ هنری، با اهمیت ترین خاصیت این نمایشگاه را موضوع «گرافیک های متحرک عنوان نمود و اضافه کرد: حضور ۳۲ کشور در چنین نمایشگاهی نشانگر اقبال خوب این رویداد بزرگ هنری و بین المللی است.
وی در آخر ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه خصوصاً معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی آقای افضلی، از آمادگی این فرهنگسرای برای میزبانی ۵ سال بعدی این نمایشگاه در آینده آگاهی داد.
اسلامی ابراز امیدواری کرد که با استقبال خوب از این نمایشگاه روز به روز شاهد رشد و شکوفایی از لحاظ کیفیت این رویداد بزرگ هنری در سطح داخلی و بین المللی باشیم.
مهران میرحسینی مدیر گالری مجازی اعلان هم در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: از سال ۹۸ سایت اعلان افتتاح شد تا از فضای مجازی برای امور هنری استفاده نمائیم. در آخر نشست، پوستر رویداد که توسط بابک صفری طراحی شده است، رونمایی گردید.
سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین، جمعه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ با رعایت تمامی دستور عمل های بهداشتی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران خواهد بود. همین طور بصورت آنلاین در سایت گالری مجازی اعلان به آدرس www.elanagi.com قرار خواهد گرفت.

1400/03/20
00:26:05
5.0 / 5
754
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو