نقاشی ارزانقیمت خواننده مشهور، هزاران دلار فروخته می شود

نقاشی ارزانقیمت خواننده مشهور، هزاران دلار فروخته می شود

تابلو نقاشی از «دیوید بویی» خواننده مشهور انگلیسی که با قیمت ناچیزی خریداری شده بود، در یک حراجی هزاران دلار به مزایده گذاشته خواهد شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، یک تابلو نقاشی که توسط «دیوید بویی» ـ خواننده و هنرپیشه انگلیسی ـ خلق شده است، انتظار می رود در یک حراجی آنلاین هزاران دلار فروخته شود.
این نقاشی یکی از ۴۷ اثری است که توسط «بویی» در فاصله بین ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ خلق شد.
امضای «بویی» در پس این نقاشی ۲۰ در ۲۵ سانتی متری نقش بسته است و تاریخ و توضیحاتی درباره اثر هم در پشت اثر وجود دارد. یک برچسب در ارتباط با کمپانی که قبل از تعطیل شدن ساخت قاب برای «بویی» و سایر موسیقیدان های مشهور را برعهده داشت هم همچنان وجود دارد.
فردی که این نقاشی را به فروش خواهد گذاشت یک مجموعه دار هنری نیست و تابستان سال قبل این نقاشی را در کانادا به قیمت ۴ دلار خریداری نموده بود.
خریدار بعد از مشاهده نام این خواننده، اثر را برای تایید اصالت به کارشناسان هنری معرفی نمود و در نهایت این نقاشی بعنوان یکی از آثار «بویی» شناسایی شد.
به قول یکی از کارشناسان، «بویی» در مجموعه تابلوهای نقاشی اش، دوستان، اعضای خانواده و سایر موسیقیدانان را نقاشی می کرد اما هویت افراد در نقاشی هایش را مشخص نمی کرد.
انتظار می رود این نقاشی به قیمت ۹ هزار الی ۱۲ هزار دلار فروخته شود.
در سال ۲۰۱۸ یکی از نقاشی های «بویی» در حراجی کریستیز به قیمت ۲۷، ۵۰۰ به فروش رسید.
منبع:

1400/03/26
22:45:10
5.0 / 5
769
تگهای خبر: خواننده , موسیقی , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو