كنسرت خواننده ای كه ۴۰ سال است مرده!

كنسرت خواننده ای كه ۴۰ سال است مرده!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو خواننده قدیمی و پرآوازه مصری که سال هاست از دنیا رفته، با استفاده از تکنولوژی هولوگرامی کنسرت اجرا می کند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از الجزیره، عبدالحلیم حافظ، خواننده مصری که بیشتر از ۴۰ است از دنیا رفته با استفاده از تکنولوژی هلوگرامی (هولوگرافی یک تکنیک عکاسی است که می تواند نتیجه را به صورت سه بعدی نمایش دهد) روزهای پنجشنبه و جمعه ـ ۱۶ و ۱۷ ژوئن ـ در قاهره، پایتخت مصر، دو کنسرت را برپا خواهد نمود.
با وجود این که بیشتر از چهار دهه از فوت این خواننده عرب زبان می گذرد اما هنوز آثار او، از دیگر خوانندگان قدیمی و حتی از خوانندگان معاصر عرب زبان پرفروش تر است.
تکنولوژی هولوگرام هنرمند را طوری در صحنه مجسم می کند که گویی همان جا حضور دارد و نسبت به موسیقی واکنش نشان داده و احساساتش را منتقل می کند. این شیوه کنسرت پیش تر در دبی و امارات و خود قاهره هم بر پا شده است.
طبق این گزارش، قیمت بلیت های این کنسرت بالا بوده و آن هم به علت فناوری های پیشرفته ای است که برای اجرایی کردن این کار لازم است و علاوه بر این یک گروه مسیقی زنده همراه با رهبر ارکستر هم در صحنه حضور خواهند داشت. حاضران در کنسرت احساس خواهند کرد که واقعا در کنسرت زنده عبدالحلیم حافظ حضور دارند و صدا و حرکاتش در صحنه را از نزدیک شاهد هستند.
در حاشیه این دو کنسرت هم نمایشگاهی از وسایل عبدالحلیم حافظ برپا می شود. الجزیره در انتها نوشته است: ورثه عبدالحلیم حافظ که در کنسرتهای قبلی درخواستشان برای دریافت حق و حقوقشان از درآمد کنسرت نادیده گرفته شده است، حالا درباره دریافت حقشان از کنسرت ها سکوت کرده اند.1400/03/28
20:51:08
5.0 / 5
629
تگهای خبر: آواز , خواننده , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو