رجبی معمار با مهر مطرح كرد؛

انتقال كارهای خانه هنرمندان به فضای مجازی

انتقال كارهای خانه هنرمندان به فضای مجازی

سایت رسمی سیامک یزدانجو: مدیرعامل خانه هنرمندان به ضرورت بهره برداری از فرصت های محدود شرایط کرونا برای فعالیت و حفظ جریان حیات فرهنگ و هنر اشاره نمود و توضیحاتی درباره کارهای این مرکز در فضای مجازی ارائه نمود.مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در حاشیه افتتاحیه ۶ نمایشگاه جدید در خانه هنرمندان ایران و فعالیت باردیگر مجموعه های فرهنگی و هنری با بهبود نسبی اوضاع کرونا به خبرنگار مهر اظهار داشت: کرونا صرف نظر از لطمه های اقتصادی، لطمه بزرگی به لحاظ روحی به مردم زده است. ابتلای حدود ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به کرونا و بیش از دو میلیون فوتی به خاطر این ویروس آمار تلخ و عجیبی است. در کنار این همه گیری، احساس یاس و افسردگی در کشورهای مختلف نیز آثار سویی برجا گذاشته است. کرونا به همه حوزه ها از فرهنگی و هنری تا سیاسی و اقتصادی لطمه زده است.
وی اشاره کرد: وظیفه متولیان فرهنگ و هنر این است که به صورتی این لطمات را جبران کنند. به هر حال ما با کرونا همچنان درگیر خواهیم بود و خیلی از کشورها که موفقیت هایی را در کشف و تولید واکسن داشته اند، برای ادامه جریان دگردیسی ویروس و سایر اتفاقات محتمل ناشی از جهش یافتگی آن هشدار داده اند. بدین سبب نباید به هیچ وجه مقهور شرایط شد. باید کوشش کرد و در این شرایط سخت از همه فرصت ها برای حفظ حیات فرهنگ و هنر و رشته های مختلف بهره برد.
رجبی معمار بیان کرد: به دنبال وضعیت کرونا خیلی از کارهای خانه هنرمندان ایران به فضای مجازی منتقل شد و این خانه در گفتگوهای زنده و برخط خود در رشته های تجسمی، شعر و ادبیات، تئاتر و سینما، پژوهش و مباحث نظری فلسفه هنر، موسیقی و… مباحث تخصصی را با حضور هنرمندان و کارشناسان پیش می برد.
وی اضافه کرد: این گفتگوهای زنده که هم اکنون به روزی یک ارتباط برخط و زنده گسترش یافته است، دایره مخاطبان را نیز وسعت بخشیده و ویدیو های این لایوها نیز در صفحه اینستاگرام خانه برای عموم قابل تماشا است.
مدیرعامل خانه هنرمندان با اشاره به افتتاح ۶ نمایشگاه جدید هنری در خانه هنرمندان ایران، به توضیح درباره این نمایشگاه ها پرداخت و اظهار داشت: نمایشگاه «مرزی برای دیدن» در گالری میرمیران با نمایش آثاری از خانم سارا کاوه از هنرمندان خوب به موضوع پاسپارتو و قاب ها می پردازد. در نمایشگاه «بالقلم» آثاری با آب مرکب و قلم مشکی کار شده است و آقای حسین تیکدری نژاد از هنرمندان خوب استان کرمان با بیش از ۸۰ اثر در این نمایشگاه حضور دارند. نمایشگاه «نگاهی دیگر» نیز با نمایش آثاری از هنرمندان اوتیسم و خانم ندا شیرازی و آقایان علیرضا علامه زاده و وحید سپهراد در گالری «تابستان» دایر است. قسمتی از این آثار در نمایشگاه محوطه بیرونی نیز به نمایش درآمده است و خانه هنرمندان ایران همیشه تلاش نموده است به گروه های خاص توجه داشته باشد. آقای ابراهیم برفرازی هم که چند سالی بود نمایشگاهی نگذاشته بودند، به دعوت خانه هنرمندان ایران آثارشان را در نمایشگاه «مرثیه ای برای یک رؤیا» نمایش داده اند. خانم فاطیما حسینی هم که جوایز ملی و بین المللی مختلفی دریافت کرده اند، عکسهایی از زنان افغان را در نمایشگاه «زیبایی در جنگ» که در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران درحال برگزاری است، به معرض نمایش گذاشته اند. این نمایشگاه ها تا ۳۱ خرداد دایر هستند و احتمال تمدیدشان نیز وجود دارد.
علاقمندان می توانند تا ۳۱ خرداد همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از شش نمایشگاه «مرزی برای دیدن»، «زیبایی در جنگ»، «رویداد هنری فاصله»، «نگاهی دیگر» و «مرثیه ای برای یک رؤیا» و «بالقلم» بازدید نمایند.


منبع:

1400/03/30
14:00:11
5.0 / 5
534
تگهای خبر: شعر , موسیقی , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو