عباس مجیدی در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح كرد؛

انجمن صنفی مجسمه سازان شكل می گیرد

انجمن صنفی مجسمه سازان شكل می گیرد

سایت رسمی سیامک یزدانجو: رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، از برگزاری مجمع عمومی و راه اندازی انجمن صنفی اطلاع داد و تصریح کرد هر ۲ انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز به صورت مستقل فعالیت خواهند داشت.عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران درباره برگزاری مجمع عمومی این انجمن و به تعویق افتادن آن، به خبرنگار مهر اظهار داشت: مجمع عمومی انجمن مجسمه سازان بیشتر از ۹ ماه به علت پاندمی کرونا به تعویق افتاد و کرونا مانع از این شد که بتوانیم مجمع را در فضای بسته برگزار نماییم. اواخر سال قبل تصمیم گرفتیم و زمان بندی را هم انجام دادیم که در تالار وحدت این مجمع را برگزار نماییم اما به علت مواجهه با وضعیت قرمز نتوانستیم این جلسه را داشته باشیم.
مجمع عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران ۷ تیر برگزار می شود
وی بیان نمود: هم اکنون در صدد هستیم که نوبت اول مجمع عمومی را ۷ تیر و نوبت دوم را ۲۵ تیر برگزار نماییم که احتمالاً با تدابیری که اتخاذ کردیم امیدواریم مجمع به حد نصاب برسد. این مجمع عمومی برای گزارش عملکرد سالیانه و معرفی هیأت مدیره جدید، بازرس و صحبت روی مجمع صنفی برگزار می گردد.
مجیدی ضمن اشاره به راه اندازی انجمن صنفی مجسمه سازان، اظهار نمود: روی اساسنامه انجمن صنفی مجسمه سازان کار شده، تفاهم هایی با وزارت کار داشته ایم و مشاوره هایی از وکلا گرفتیم و به کمک اساسنامه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، به جمع بندی رسیدیم. وقتی مراتب در این مورد طی شود و اساسنامه انجمن صنفی در مجمع عمومی انجمن به تصویب برسد، امیدواریم مجمع صنفی مجسمه سازان را هم همزمان با انجمن، با عنایت به کارهایی که برای تشکیل آن داشتیم، به ثمر برسانیم. مواردی را از پیش به دنبالش بودیم و نمی توانستیم در انجمن هنری از آنها نتیجه خوبی بگیریم، امیدواریم در انجمن صنفی بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم.
وی درباره مبحث انجمن صنفی توضیح داد: تنها انجمن هنری که بین هنرهای تجسمی، به صورت صنفی درحال فعالیت است، انجمن صنفی طراحان گرافیک است و بقیه انجمن ها، هنری هستند. اما نکته اینجاست که ما درصدد هستیم که انجمن هنری مجسمه سازان به قوت خودش باقی بماند و در کنار این انجمن، بخش صنفی انجمن را هم به سامان برسانیم. ناگفته نماند تلاش هایی که ما در انجمن هنری برای اجرای رویدادها و برنامه هایمان انجام می دهیم، مسیرهایی است که طی شده اما در مسائل صنفی، عموماً مشکلات خیلی جدی را داریم چون ماهیت انجمن ما، صنفی نبود و طبیعی بود که در مسائلی چون بیمه هنرمندان، مجوزهای فعالیت و.. گرفتار مشکلاتی بشویم که امیدواریم این گونه مسائل که با جنبه معیشتی هنرمندان سروکار دارد، در انجمن صنفی هنرمندان مجسمه ساز رفع گردد.
انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز به صورت مستقل فعالیت می کنند
رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز همینطور تصریح کرد: هر ۲ انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز به صورت مستقل فعالیت خواهند داشت؛ انجمن صنفی گستره وسیع تری از هنرمندان را در بر می گیرد اما در انجمن هنری، سختگیری های جدی برای عضویت خواهیم داشت.
وی در پاسخ به این که این روند، مشکلات و سختی هایی را بیشتر از قبل به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: طبیعی است که دو انجمن همزمان سختی های خاص خودش را دارد اما از طرفی صرفا صنفی بودن را همه اعضا نمی پذیرند بخصوص خیلی از اعضای پیشکسوت ترجیح می دهند وجهه هنری انجمن به قوت خود باقی بماند ولی در عین تعارضات و مشکلاتی که امکان دارد وجود داشته باشد راه اندازی انجمن صنفی حتما امتیازهایی را برای اعضا به همراه خواهد داشت.
یکی بودن هیأت مدیره انجمن هنری و صنفی در آغاز راه
مجیدی درباره هیأت مدیره انجمن صنفی بیان نمود: احتمال این که در مرحله اول کاری، هیأت مدیره هر دو انجمن هنری و صنفی یکی باشد، وجود دارد اما نهایتاً ما با دو انجمن مستقل روبرو می باشیم.
وی تصریح کرد: انجمن هنرمندان مجسمه ‎ساز ایران پیشتازترین انجمن هنری در این روند است و اتفاقاً همه انجمن های هنری درصدد هستند که انجمن صنفی را در کنار انجمن هنری خودشان به ثبت برسانند.
امیدواریم «خانه تجسمی» تأسیس شود
این هنرمند مجسمه ساز، دلیل مهمی که انجمن های هنری به سمت صنفی شدن پیش رفتند، تشکیل خانه تجسمی دانست و اظهار داشت: یکی از مهم ترین دلایلی که انجمن های هنری به سمت تشکیل انجمن های صنفی افتاده اند، رسیدن به زمانی است که «خانه تجسمی» تأسیس شود و این زمانی محقق می شود که همه انجمن ها صنفی باشند. در این صورت است که مطالبات هنرمندان را به صورت جدی تری پیش خواهیم برد.
وی در انتها بیان نمود: وقتی انجمن صنفی شکل می گیرد، با عنایت به این که مسیرش انجمن کارگری است، بعضی از هنرمندان پیشکسوت علاقه ای به حضور در چنین انجمنی ندارند و همینطور اعضایی که عضو هیأت علمی دانشگاه ها و کارمند دولت هستند، نمی توانند بعنوان عضو اصلی در انجمن صنفی حضور داشته باشند که یکی از اشکالات در این بخش است که درحال رایزنی برای حل این مسئله هستیم. به این دو دلیل است که اصرار داریم انجمن هنری به قوت خودش باقی بماند.

1400/03/31
23:18:47
5.0 / 5
751
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو